انواع مختلف اپلیکیشن برای یادگیری زبان چینی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ما را در این مقاله دنبال کنید تا ما بتوانیم با کمک تجربیات موسسات جهانی معتبر و نظرات کاربران حرفه‌ای داخلی و خارجی، بهترین کتاب‌ها، نرم افزارها، وبسایت‌های برتر و بهترین‌ها در اپلیکیشن یادگیری زبان چینی را به شما معرفی کنیم.

 

اگر شما هم در زمینه یادگیری زبان چینی، یک مبتدی هستید یا راحت‌تر بگویم هیچ چیزی از زبان چینی نمی‌دانید ولی بسیار به یادگیری زبان چینی علاقه دارید اما نمی‌دانید از کجای راه شروع کنید، ما برای شما مقاله‌ای آماده کرده‌ایم این که این نوشته در حقیقت خلاصه‌ای از مطالب چندین مقاله و وبسایت‌های آموزش معتبر زبان چینی در دنیاست.

احتمالاً با اهمیت یادگیری زبان چینی آشنایی دارید. اینکه به چه دلیلی می‌خواهید زبان چینی را یاد بگیرید، تاثیر زیادی در انتخاب منابع مورد استفاده شما خواهد داشت. ولی منابعی امروز به شما معرفی می‌شوند همگی نقش کاملی را دارند.

در حال حاضر می‌توان گفت که تقریباً هیچ کلاس معتبری برای آموزش زبان چینی در ایران وجود ندارد و حتی ممکن است که باعث مشکل در یادگیری زبان چینی شما شوند و از همان ابتدا ایراداتی در یادگیری شما به جا بیندازند که روند یادگیری شما را طولانی‌تر نماید.

 

اما عجله نکنید ما در خدمت شما هستیم، ما از معدود افرادی هستیم که در ایران به تدریس زبان چینی می‌پردازیم، پس اگر دوست داشتید می‌توانید در کلاس آموزش زبان چینی بنیاد چین یعنی برای دیدن پلان‌های تدریس زبان چینی ما سر بزنید در عین حال اپلیکیشن‌های گوشی هم بصورت علمی و استاندارد و یکپارچه طراحی نشده‌اند ولی برای استفاده در اوقات فراغت شما مفید هستند.

 

پیشنهاد ما این است که سطح مقدماتی و متوسطه یادگیری زبان چینی به‌صورت خودآموز را خودتان با کمک کتاب‌هایی که در زیر معرفی می‌شوند و نرم افزارهای معتبری که معرفی می‌کنیم شروع کنید و نهایتاً برای تکمیل آموزش‌تان، چند کلاس حضوری هم بروید (اگر نیاز بود!)

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان چینی 2021

افراد با توجه و علاقه‌مندی به زبآن‌های مختلف انگلیسی، آلمانی، فرانسه و… راه‌های مختلفی را برای یادگیری آن زبان انتخاب می‌کنند، مثلاً در کلاس‌های آموزش زبآن‌های خارجی شرکت می‌کنند، یا نه از اپلیکیشن‌های یادگیری زبآن‌های مختلف برای آموزش بهره‌مند می‌شوند.

آیا مایلید تا از طریق این اپلیکیشن‌ها زبان چینی را یاد بگیرید؟ پس در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان چینی در سال 2021 آشنا کنیم.

تعداد زیادی از این برنامه‌های کاربردی که بسیار هم جالب و جذاب هستند، به بازار عرضه شده است که قابل استفاده بر روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS است، اما موارد استفادهٔ آن‌ها با توجه به اهداف یادگیری زبان چینی متفاوت است.

نکتهٔ کلیدی در انتخاب این اپلیکیشن‌ها این است که بتوانید بفهمید که کدام‌یک برای شما کاربرد دارد و کدام‌یک کاربرد ندارد.

بهترین‌ها در اپلیکیشن‌ یادگیری زبان چینی

بنابراین در این مقاله ما سعی کردیم برخی از بهترین‌ها در اپلیکیشن‌ یادگیری زبان چینی را برای شما بر اساس نوع مهارت آموزشی، معرفی کنیم. این دسته‌بندی‌ها عبارت‌اند از:

  • اپلیکیشن‌های یادگیری ریدینگ چینی
  • اپلیکیشن‌های یادگیری کاراکترهای چینی
  • اپلیکیشن‌های لغت‌نامه چینی
  • اپلیکیشن‌های یادگیری لیسنینگ چینی
  • اپلیکیشن‌های یادگیری اسپیکینگ چینی

در ادامه به معرفی اپلیکیشن‌های مربوط به هر گروه از گروه‌های بالا اشاره خواهیم کرد. لطفاً همچنان با ما همراه باشید.

اپلیکیشن‌های یادگیری ریدینگ چینی

اپلیکیشن Du Chinese

اپلیکیشن Du Chinese یکی از بهترین اپلیکیشن‌های در راستای یادگیری reading زبان چینی است که باعث بهبود مهارت ریدینگ چینی شما کمک می‌شود. رابط کاربری Du Chinese بسیار تمیز و جذاب طراحی شده است و استفاده از آن بسیار آسان و بدون زحمت است و لود شدن ابزارهای برنامه در کمتر از چند ثانیه اتفاق می‌افتد.

با استفاده از Du Chinese، شما می‌توانید خودتان بخوانید و هم می‌توانید به فایل‌های صوتی موجود برنامه گوش دهید. امکان ترجمهٔ کلمات و جملات به انگلیسی در این اپلیکیشن وجود دارد.

اپلیکیشن‌های یادگیری کاراکترهای زبان چینی

اپلیکیشن Skitter

اپلیکیشن Skitter با امتیازی بالا یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان چینی است، این اپلیکیشن با تمریناتی که در خود دارد باعث ماندگاری کاراکترهای زبان چینی در حافظه شما می‌شود که لیست بسیار گسترده از کلمات چینی دارد که به طور مستقیم در تکست باکس Skitter می‌توان پیدا کرد. این تکست باکس، یک منبع مفید برای یادگیری زبان آموزان است.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب Skitter این است که امکان بررسی میزان پیشرفت شما در آن وجود دارد؛ که می‌توانید تمام پیشرفت خود، اینکه در چه بخشی پیشرفت داشتید، چگونه پیشرفت کرده‌اید و حتی از پسرفت کرده باشید به شما اطلاع می‌دهد.

بهترین‌ها در اپلیکیشن‌های فرهنگ لغت چینی

اپلیکیشن Pleco

در لغت‌نامه Pleco می‌توانید به راحتی لغات و کاراکترهای چینی خود را جستجو کنید.

بهترین‌ها در اپلیکیشن‌های یادگیری لیسنینگ (Lessening) چینی

اپلیکیشن Chineseclass101

بدون شک اپلیکیشن Chineseclass101 خوش ساختار ترین و بهترین در اپلیکیشن‌های یادگیری زبان چینی است. با استفاده از Chineseclass101 می‌توانید تلفظ کردن صحیح حروف چینی و مهارت لیسنینگ خود را افزایش دهید.

اپلیکیشن Chineseclass101 منابع صوتی بسیار زیادی را در خود جای داده است که از تمامی سطوح می‌توان یافت کرد و شما با دسترسی داشتن به تمام سطوح مختلف (سطوح مورد نیاز خود) می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین منابع موجود را برای خود انتخاب کنید.

هر درس دارای تمرین‌های است که شامل گرامر اصلی و کلیدی است.

همچنین در اپلیکیشن یک ابزار ضبط صدا برایتان ارائه شده است که به شما این امکان را می‌دهد تلفظ خود را ضبط کرده و آن را با صدایی با تلفظ بومی مقایسه کنید.

اپلیکیشن Chinesepod

اپلیکیشن Chinesepod نیز یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان چینی است که تمرینات بسیار فوق‌العاده‌ای برای شما فراهم آورده است تا بتوانید به سرعت در یادگیری زبان چینی پیشرفت کنید.

اپلیکیشن‌های یادگیری اسپیکینگ چینی

اپلیکیشن Hellotalk

اپلیکیشن Hellotalk یک برنامه برای تبادل زبان چینی است که بیشتر از یک‌میلیون کاربر برای خود دارد. موردی که بسیار چشم گیر است در این اپلیکیشن این است که شما می‌توانید از Hello Talk برای ارتباط با بومیان چینی که به شما در تمرین چینی کمک می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

اپلیکیشن‌هایی که به شما معرفی کردیم، جز بهترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان چینی بودند که مطمئن باشید که برای پیشرفت شما عالی عمل می‌کنند.

کتاب‌های یادگیری زبان چینی

نکته! توجه کنید که فعلاً تنها کتاب‌های معتبر و قابل استناد در حال حاضر همین کتاب‌ها می‌باشند که فقط دو جلد از کتاب‌ها توسط انتشارات ایرانی ترجمه شده است و باقیمانده کتاب‌ها ترجمه فارسی ندارند و در اینترنت نیز برای دانلود وجود دارند.

اما نسخه انگلیسی به چینی موجود است که حتی می‌توانید از نسخه pdf آن استفاده کنید، اما توجه داشته باشد که به هیچ وجه به کتاب‌های نامعتبر و غیر اصولی که در بعضی از سایت‌ها برای دانلود رایگان قرار داده شده‌اند اعتماد نکنید، چون سرشار از اشتباهات مختلف هستند و فقط فقط باعث یادگیری اشتباه شما می‌شوند اگر دسترسی به منابع معتبر ندارید، از نرم‌افزارهای آموزشی که در پاراگراف پایین‌تر درج شده‌اند استفاده کنید.

  • کتاب Integrated Chinese Character Workbook
  • کتاب Barrons Chinese language and culture
  • کتاب Reading and Writing Chinese

نرم‌افزارهای آموزش زبان چینی

آموزش آسان زبان چینی با روزتا استون

این مجموعه به گونه‌ای طراحی شده که زبان‌آموز به راحتی معانی و مفهوم کلمات را درک خواهد کرد و همچنین با توجه به این‌که ساختار آموزش این نرم‌افزار زیر نظر روان‌شناسان خبره طراحی شده، زبان‌آموز معانی و مفهوم کلمات و جملات را از یاد نخواهد برد. پس از هر درس آموزشی، تمرینی برای شما در نظر گرفته شده که شامل خواندن، نوشتن و گوش کردن است.

با سیستم آنالیز صدا، شما می‌توانید کلمه‌هایی را که آموزش دیده‌اید بخوانید و از درصد صحیح تلفظ‌تان آگاه شوید. محیط این نرم‌افزار بسیار زیبا و جذاب است و از منوهای پیچیده در این نرم‌افزار خبری نیست.

وبسایت‌های آموزش زبان چینی

وبسایت آموزش مجازی زبان چینی بنیاد بین‌المللی مطالعات چین

وبسایت آموزش مجازی زبان چینی بنیاد بین‌المللی مطالعات چین زبان چینی را با توجه به جدیدترین اصول روز دنیا و با استفاده از مجرب‌ترین اساتید زبان چینی ایرانی و چینی به شما دوست داران زبان چینی آموزش می‌دهد.

در نظر داشته باشید که کلاس‌های آموزش زبان چینی در بنیاد چین هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری برگزار می‌شود. از این رو در این کلاس‌ها آزمون‌های دوره‌ای به صورت مجازی و حضوری نیز برگزار خواهد شد.

همینطور پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان چینی در بنیاد بین‌المللی مطالعات چین گواهی نامه معتبر پایان دوره به زبان آموزان اعطا می‌شود.

وبسایت معروف و محبوب Rocket Languages

تقریباً معروف‌ترین وبسایت آنلاین در زمینه آموزش زبآن‌های مختلف است. در زمینه یادگیری زبان چینی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که بسیاری از منابع موجود در این وبسایت به‌صورت رایگان ارائه شده‌اند.

وبسایت Chinese Voices

عمدتاً شامل پادکست‌ها یا فایل‌های صوتی و تصاویر جهت یاددهی بهتر زبان چینی است.

وبسایت The Chairman’s Bao

 

امیدواریم مطالب ذکر شده از مجموعه کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و بهترین‌ها در اپلیکیشن یادگیری زبان چینی مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع:

charbzaban

trapay

 

دیدگاهتان را بنویسید

تسلط کامل روی پین یین ها + راهنمای جامع برای زبان آموزان چینی
یادگیری زبان چینی می‌تواند یک مسیر هیجان‌انگیز باشد، اما تسلط...
آزمون BCT + اطلاعات جامع و هزینه ها
آیا در نظر دارید آزمون های زبان چینی را انجام...
0 تا 100 موفقیت در آزمون MCT
آموزش و یادگیری زبان‌های خارجی همواره اهمیت زیادی داشته و...
آزمون HSKK چیست و بر چه مهارتی تمرکز دارد؟
  آیا به تسلط بر زبان چینی توجه کرده اید؟...
آزمون YCT برای چه سطحی از زبان آموزان می باشد و چه ویژگی هایی را دارد؟
اگر به تسلط بر زبان چینی اندیشید، آزمون YCT ممکن...
بلاگ
از بلاگ ما دیدن کنید
جدید ترین و بروز ترین اطلاعات
اینجا کلیک کنید
آموزش زبان چینی
بنیاد بین المللی چین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه‌ی آموزش زبان با بهره‌گیری از مدرسین کار آزموده و داشتن بیش از 600 زبان‌آموز در تهران، توانسته است رتبه نخستِ آموزش زبان چینی را به خود اختصاص دهد.
آموزش با بروز ترین متد ها
اینجا کلیک کنید
خدمات ترجمه
با بنیاد ملی چین میتوانید متون خود را یه سریع ترین شکل و با کیفیت بالا ترجمه کنید.
کیفیت و زمان
را با ما تجربه کنید
اینجا کلیک کنید