خواننده چینی معروف + معرفی 18 خواننده معروف

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کشور چین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور‌ دنیا، استعداد‌های زیادی در زمینه‌های مختلف در خود جای داده است. یکی از زمینه‌هایی که چین در آن حرف‌های زیادی برای گفتن داشته (بویژه در سال‌های اخیر) حوزه موسیقی چینی و خوانندگی بوده است. در این مطلب با ما همراه باشید تا فعالیت‌های 18 خواننده چینی معروف را تحلیل کنیم.

[ez-toc]

18 خواننده چینی معروف

در مقاله پیش رو سعی کرده‌ایم تا استعداد‌هایی را که در این کشور ظهور کرده‌اند، گردآوری کنیم.

1. Teresa Teng

 

Teresa Teng خواننده تایوانی و یکی از پنج ستاره بزرگ آسیایی دهه 1970 و 1980 بود؛ در کنار جودی اونگ، آگنس چان، اوو یانگ فیفی و یو یار.

وی در 29 ژانویه سال 1953 به دنیا آمد و در هشتمین روز از ماه مه 1995 تنها در 42 سالگی در هنگام تعطیلات در تایلند دچار حمله آسم شد و درگذشت. او همچنان یکی از موفق ترین خوانندگان دنیای ماندارین زبانان است. آواز‌های تِنگ در سنین جوانی جوایز رقابت‌‌های استعدادیابی را به خود اختصاص داد. او خیلی زود مدرسه را ترک کرد تا به یک ستاره پاپ چینی تبدیل شود.

صدای او هم برای آواز‌های کلاسیک عامیانه و هم برای تصنیف‌های معاصر مناسب بود. صدایی که شیرین اما قدرتمند به نظر می‌رسید. سبک او همچنین منعکس کننده یک اخلاق فراملی بود. بسیاری از آهنگ‌های تِنگ آهنگ‌های ماندارین بود که ارکستر آن ویژگی‌های موسیقی محبوب ژاپنی را داشت. او همچنین آهنگ‌هایی را به زبان‌های تایوانی، کانتونی، ژاپنی، اندونزیایی و انگلیسی خوانده است. یک رویکرد چند زبانه که تا حد زیادی در مخاطبان گسترده وی نقش داشته است.

 

تِنگ در جنوب شرقی آسیا شناخته شده بود و شهرت وی در دهه 1970 و 1980 با وجود سانسور در چین گسترش یافت. به عنوان فرزند یک خانواده نظامی‌، او اغلب برای سربازان اجرا می‌کرد و به عنوان “یار سرباز” شناخته می‌شد.

یکی از محبوب ترین آهنگ‌های تِنگ، The Moon Represents My Heart بود که اولین بار در سال 1973 توسط خواننده تایوانی چن فنگ لان ضبط شد. این ترانه از آن زمان تاکنون توسط بسیاری از خوانندگان چینی و بینالمللی کاور شده است.

آهنگ مشابه خواننده چینی معروف :  ترانه چینی ماه قلب من

آهنگ I Only Care About You خواننده چینی معروف

I Only Care About You همچنین آهنگ دیگری بود که ابتدا در سال 1986 در زابن ژاپنی و سپس در سال بعد در ماندارین منتشر شد. محبوبیت و اهمیت پایدار این آهنگ با نشان دادن این مورد که چند بار توسط هنرمندان نسل بعدی کاور شده است، نشان داده شد.

با این حال، محبوبیت تِنگ تا حدودی مانع سانسور شد. او هرگز در چین اجرا نکرد، اما برای برخی از افراد نمادی از مدرنیته را نشان می‌داد.

درگذشت تِنگ در سال 1995 تاثیری بر شهرت وی نداشت. خانواده وی برای جلب رضایت طرفداران، پارک یادبود ترزا تِنگ را تأسیس کردند؛ جایی که هنوز مردم تا به امروز برای او گل می‌آورند و ادای احترام می‌کنند. ترانه‌های وی توسط بسیاری از خوانندگان کاور شده است و در فیلم‌های مختلف به نمایش در آمده است.

بیشتر بخوانید  پدر ادبیات چین کیست؟

ترزا تِنگ اولین خواننده تایوانی بود که ترانه‌های وی در میان جوانان چین از طریق آلبوم‌ها و نوار‌هایش پخش شد. ترزا تِنگ با ترانه‌‌هایی چون دختر در دریای جنوبی چین، داستان شهر کوچک و ماه نشان دهنده قلب من است، نخستین بت موسیقی پاپ به زبان چینی شناخته شد. در ضرب المثلی گفته می‌شود كه هر كجا آهنگ‌های چینی خوانده می‌شود، صدای ترزا تِنگ را می‌شنوی.

علاوه بر این ستاره موسیقی چین، افراد دیگری هم هستند که نام آن‌ها به خاطر عملکرد بسیار خوبشان از یاد‌ها نخواهد رفت. در ادامه شرح مختصری از این خوانندگان آورده شده است.

2. Jody Chiang

گاهی اوقات در مقایسه با دیگر خوانندگان، برای تصنیف‌ها و آهنگ‌های عامیانه شناخته می‌شود. او در دهه 1980 مشهور شد و در 54 سالگی همچنان یکی از محبوب ترین خواننده‌های تایوان بود.

اگرچه بسیاری از ترانه‌های او به گویش تایوانی اجرا می‌شود، اما او تمایل به آواز خواندن ساده دارد. موسیقی او مقدمه ای عالی برای این گویش به شمار می‌رود.

3. Jay Chou

 

 

 

 

در سال 2000 وارد صحنه موسیقی تایوانی شد و بخشی از نسل جوان ستارگان پاپ را به خود اختصاص داد. او مانند سایر خوانندگان پاپ معروف چینی، پیشینه ای از تصنیف‌های عاشقانه محبوب دارد، اما برخلاف بسیاری از ستاره‌های پاپ، ترانه‌های بسیاری دارد که به موضوعات اجتماعی مانند پراکندگی شهری، اعتیاد به مواد مخدر و خشونت خانگی می‌پردازد.

به طور کلی سبک او رپ یا محاوره ای است تا ملودیک، که باعث می‌شود کار او برای تمرین گوش دادن بسیار عالی باشد؛ اما احتیاط کنید! چون سرعت خواندن او بسیار بالاست.

4. A-Mei

 

 

 

 

او اولین بار در سال 1994 در کانون توجه قرار گرفت. هنگامی‌که او در تایوان برنده مسابقه محبوب آواز ملی شد. آنچه که او را در بین خواننده‌های تایوانی متمایز می‌کند، آن است که او از یک گروه تایوانی بومی‌است.

5. Jolin Tsai

در سال 1999 به عنوان راهی برای تقویت برنامه دانشجویی خود وارد یك مسابقه آواز MTV شد و سپس در آن مسابقه برنده شد. اولین آلبوم او که در همان سال منتشر شد، یکی از پرفروش ترین‌های تایوان شد و حرفه خود را راه اندازی کرد. ترانه‌های او قطعاً ماندوپوپ است.

6. Peng Liyuan

 

 

 

او مشهورترین خواننده کشور نیست، اما اگر نمی‌دانید کیست، خیلی از مرحله پرت هستید! به خاطر تصنیف‌ها و آهنگ‌های عامیانه اش و ازدواج با قدرتمندترین مرد چین شناخته شده است. این زوج از سال 1987 ازدواج کرده اند و بیشتر به دلیل ازدواجشان، بدون شک مشهورترین زوج هستند.

پِنگ به خاطر حضور منظم در جشن سال نو CCTV شهرت پیدا کرد و هم در چین و هم در اروپا و آمریکای جنوبی به طور گسترده دیده شد. ترانه‌های او دارای طعم متمایز میهن پرستی است و البته جای تعجب نیست که او معمولاً بسیار طرفدار دولت است!

7. Cui Jian

 

بیشتر بخوانید  تاریخچه الفبای زبان هاوایی

 

 

در حالی که در طی اعتراضات میدان Tiananmen برای سربازان آواز می‌خواند، (که به آن پدر سنگ چینی نیز می‌گویند) بسیار در سمت معترضین بود. Cui Jian خواننده چینی معروف است و یکی از اولین آهنگ‌های او، (هیچ چیز به نام من) به نوعی آهنگ مشهور برای دانش آموزان این میدان تبدیل شد. محبوبیت او علیرغم ممنوعیت بازی در اماکن مهم در طول دهه 1990، همچنان بعد از گذشت دهه‌ها ادامه پیدا کرد.

آلبوم های وی بیش از ده میلیون نسخه در آسیا به فروش رسانده اند. طبق گفته وال استریت ژورنال ، ” کوی جیان همچنان الهام بخش جوانان ناامیدکننده چین است. استعداد او در موسیقی به حدی بالا بود که تا بیستمین سالگرد تولد و ، وی به اندازه کافی مهارت داشت که از وی دعوت شد تا به ارکستر سمفونیک معتبر پکن بپیوندد.

8. Faye Wong

Faye Wong کار خود را در اوایل دهه 90 در هنگ کنگ آغاز کرد. او در نهایت موفق شد رکورد جهانی گینس را به دلیل پرفروش ترین خواننده زن کانتو پاپ در اختیار بگیرد. اما به محض اینکه او توانایی هنری کافی برای انجام این کار را پیدا کرد، تقریباً در اواسط دهه 1990، به آواز خواندن در ماندارین بازگشت. ترانه‌های او ترکیبی از آهنگ‌های پاپ سنتی و لذت بخش از موسیقی پاپ و موسیقی سبک جایگزین محسوب می‌شوند.

9. Jacky Cheung‍

Jacky Cheung در هنگ کنگ متولد و بزرگ شده است. به زبان کانتونی، مانداریایی و انگلیسی آواز می‌خواند و در سراسر آسیا به دلیل آهنگ‌هایی که در تمام آن زبان‌‌ها خوانده است مشهور شده است. آلبوم او با نام خداحافظ بوسه پس از انتشار در سال 1993 به یکی از پرفروش ترین آلبوم‌ها در آسیا تبدیل شد. او در تایوان بسیار محبوب شد، جایی که هنوز دومین آلبوم پرفروش را تا به امروز در اختیار دارد.

10. Li Yuchun

 

 

 

لی (که خودش را به نام انگلیسی کریس لی یا کریس لی به انگلیسی یاد می کند) در چنگدو ، پایتخت استان سیچوان در جنوب چین متولد و بزرگ شده است. دختر یک پلیس راه آهن و یک زن خانه دار، او هیچ آموزش رسمی موسیقی ندید، اما برای همکلاسی های خود اجراهای صحنه ای را به نمایش گذاشت. پدر و مادر لی او را به آواز خواندن تشویق نمی‌کردند، اما او را برای ورود به هنرستان موسیقی سیچوان در چنگدو، که او در سال های 2002-2006 در آنجا تحصیل کرده بود، حمایت کردند.

صدا و نگاه او مناسب قالب معمول برای ستاره‌های پاپ چینی نیست اما از زمان پیروزی در مسابقه Super Girl (شبیه American Idol) در سال 2005، بدون شک به یکی از محبوب ترین خوانندگان چینی تبدیل شده است.همچنین از شهرت بین المللی خاصی برخوردار است و مدل تعداد زیادی از مارک‌های غربی در چین است.

با 8 خواننده چینی معروف دیگر آشنا شوید

11. Qi Yu

چی یو در مسابقات ترانه سال 1978 شرکت کرد. همراه با فیلم دلخوشی و رمان سان مائو، سرود دانشجویی چی یو درخت زیتون آرزو‌های بسیاری از نسل جوانرا مطرح کرد.

بیشتر بخوانید  یادگیری زبان چینی تبتی

 

خوانندگان سبک مشابه: ژانگ Qingfang، هوانگ Yingying، پان Yueyun و Zhengyi

12. Su Rui

سو رووی روح را در موسیقی پاپ چینی دمید. او صدای این زمان برای آگاه کردن مردم اطراف خودش بود. رووی الهام بخش بسیاری از خوانندگان mainland مانند Na Ying و Tian Zhen بود.

خوانندگان سبک مشابه: چن Shuhua، هوانگ Xiaohu.

13. Cheng Lin

شاخ کوچک فرانسوی در سن 13 سالگی محبوبیت چنگ لین را در شهر پکن به دست آورد و پس از آن، آهنگ‌های پاپ خود را یکی پس از دیگری به شهرت رسانید. او یکی از جوانترین خوانندگان پاپ سرزمین خود بود.

خوانندگان سبک مشابه: زو شیاولین و سو هونگ.

14. Tian Zhen

آهنگ‌های محبوب “باد شمال غربی” برگرفته از فرهنگ سنتی شمال غربی و درباره دشت‌ها و زمین است. بسیاری از آهنگ‌های کلاسیک به این سبک در این زمان ساخته شده اند و تیان شن آن‌ها را بهتر از هرکس دیگری بیان می‌کند.

15. Mao A’min

مائو آمین با ترانه “Miss” در نمایش شامگاه جشنواره بهار، شهرت واقعی خود را بدست آورد و در ادامه ترانه‌های دیگری نیز خواند. آهنگ‌های او برای CCTV باعث شد او یک خواننده برتر پاپ چین تبدیل شود.

خوانندگان سبک مشابه: وی وی

16. Na Ying

Na Ying معجزه ای از موسیقی چینی است و سال‌‌هاست که در mainland محبوبیت زیادی پیدا کرده است. فروش اولین آلبوم او “فتح” در بازار آسیا پیچید و او ملکه آسیا شد. او با موفقیت به کنه موسیقی پاپ دست پیدا کرده است.

خوانندگان سبک مشابه: وونگ، فی فی

17. Yang Yuying

در سال 1990، اولین گروه از خوانندگان mainland قرارداد‌های اصلی امضا کردند. یانگ یوینگ که با شرکت موسیقی گوانگژو امضا کرد یکی از این اولین نسل از هنرمندان محلی بود. اگرچه او دیگر اجرا نمی‌کند اما جای خود را در قلب طرفداران موسیقی پاپ چینی حفظ کرده است.

خوانندگان سبک مشابه: چن مینگ و Ai Jing.

18. Han Hong

30 سال اصلاح و گشایش به موسیقی پاپ چین کمک کرد تا بالغ شود. موسیقی پاپ چینی با سبک‌های مختلف آواز خواندن، از همه خوانندگان خود خواستار قدرت واقعی است. عموم مردم توسط ترانه‌های خودنویس هان هونگ مانند “سحر”، “آن دریا” و “زیبایی در باد” متحل شدند. آن‌ها از زمان اصلاحات و گشایش چین شاهد 30 سال تغییر بزرگ بودند. پیشرفت موسیقی پاپ چینی نمادی از پیشرفت و پیشرفت کل کشور است.

خوانندگان سبک مشابه: Cao Fang، Mo Yan Lin و Meng Nan

حداقل یکی دو آهنگ از خواننده چینی معروف که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم را گوش دهید؛ امیدوارم عده‌ای از این خوانندگان کار‌هایی داشته باشند که از گوش دادن به آن‌ها لذت ببرید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از آن‌ها برای پیدا کردن موسیقی‌های بیشتر چینی و مطالب تمرینیِ عالی برای شنیدن زبان جذاب چینی استفاده کنید.

 

منابع : international.thenewslens.com , china.org.cn

دیدگاهتان را بنویسید

تسلط کامل روی پین یین ها + راهنمای جامع برای زبان آموزان چینی
یادگیری زبان چینی می‌تواند یک مسیر هیجان‌انگیز باشد، اما تسلط...
آزمون BCT + اطلاعات جامع و هزینه ها
آیا در نظر دارید آزمون های زبان چینی را انجام...
0 تا 100 موفقیت در آزمون MCT
آموزش و یادگیری زبان‌های خارجی همواره اهمیت زیادی داشته و...
آزمون HSKK چیست و بر چه مهارتی تمرکز دارد؟
  آیا به تسلط بر زبان چینی توجه کرده اید؟...
آزمون YCT برای چه سطحی از زبان آموزان می باشد و چه ویژگی هایی را دارد؟
اگر به تسلط بر زبان چینی اندیشید، آزمون YCT ممکن...
بلاگ
از بلاگ ما دیدن کنید
جدید ترین و بروز ترین اطلاعات
اینجا کلیک کنید
آموزش زبان چینی
بنیاد بین المللی چین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه‌ی آموزش زبان با بهره‌گیری از مدرسین کار آزموده و داشتن بیش از 600 زبان‌آموز در تهران، توانسته است رتبه نخستِ آموزش زبان چینی را به خود اختصاص دهد.
آموزش با بروز ترین متد ها
اینجا کلیک کنید
خدمات ترجمه
با بنیاد ملی چین میتوانید متون خود را یه سریع ترین شکل و با کیفیت بالا ترجمه کنید.
کیفیت و زمان
را با ما تجربه کنید
اینجا کلیک کنید