جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

جمله‌های زیبا به زبان چینی

جمله های زیبا به زبان چینی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از کشورهایی که به افسانه‌هایش بسیار وفادار است و آن‌ها را مایه‌ی فخر و مباهات خود می‌داند، چین است. این افسانه‌ها پر از جمله‌های زیبا به زبان چینی همراه با رمز و راز و اتفاقات شنیدنی هستند. در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی درباره این موضوع در اختیارتان قرار دهیم.

قبول داشته باشید‌ یا نه، افسانه‌یکی از وجوه جذاب هر کشوری است که در دنیا وجود دارد و خیلی‌ها در دنیا عاشق این هستند که به مقصد و‌ یا کشوری خاص سفر کنند تا با چشم‌های خودشان آن اثرات باقی مانده از آن داستان و‌یا افسانه را به چشم ببینند و با دست لمس کنند.

هر چند که در تعریف افسانه آمده است که داستانی خیالی بوده که مردم می‌ساخته‌اند تا جذابیت‌های فرهنگی و قومی‌خود را بزرگ نمایی کنند و در نهایت آن‌ها را جاودانه کنند اما همیشه نظریه‌ای به نام افسانه‌های تطبیقی این تعریف رایج را تا حدودی رد می‌کند.

chinese sem min

کلمه‌ی زیبا در زبان چینی

در زبان چینی، حرف 美 به معنی «زیبا» است. اما تقریبا همیشه با 丽 ترکیب می‌شود تا کلمه (美丽 (Měilì به معنی “beautiful” را بسازد و اشیا را  در  آموزش محاوره زبان چینی توصیف کند. حرف 美 به تنهایی، به زیبایی فوق‌العاده و پایدار اشاره می‌کند، در حالی که 美丽 برای توصیف زیبایی در زندگی روزمره استفاده می‌شود.

علاوه بر 美丽، می‌توانید از (漂亮 (piào liàng هم استفاده کنید که معنی آن نزدیک به کلمه “pretty” است. این کلمه برای توصیف اشیا، افراد، مناظر و هر چیز دیگری به کار می‌رود. این دو کاراکتر به معنی (“elegant”و “bright” هستند، اما 优雅 (yōuyǎ برای بیان و توصیف زیبایی و شکوه کسی، دقیق‌تر و بهتر است.

برای ثبت نام در کلاس آموزش زبان چینی یا مشاوره رایگان روی لینک زیر کلیک کنید

 

نظریه افسانه‌های تطبیقی

نظریه‌ی افسانه‌های تطبیقی اینگونه بیان می‌دارد که افسانه‌ها از داستان‌هایی واقعی به وجود آمده‌اند. بر طبق این نظریه، بیشتر افسانه‌های جهان که متعلق به ملل مختلف هستند را اگر با داستان‌ها و وقایع تاریخی واقعی آن سرزمین مقایسه کنیم، ریشه‌هایی از‌یک حادثه‌ی واقعی را در آن پیدا خواهیم کرد. افسانه‌های چینی به عنوان‌یکی از پرچمداران افسانه‌های شنیدنی و جالب جهان، در صدر لیست تمامی‌داستان‌ها قرار می‌گیرند.

همه‌ی سرزمین‌های کهن جهان که هنوز هم زنده هستند و در این کره‌ی جغرافیایی جایی دارند، داستان‌ها و افسانه‌هایی در دل تاریخ خود دارند که پر است از رمز و راز‌های مختلفی که در پس داستان‌های خیالی پنهان شده‌اند.

بیشتر بخوانید  عشق چینی و جملات عاشقانه چینی

تأثیرگذاری جمله‌های زیبا به زبان چینی

تأثیرگذاری جمله‌های زیبا به زبان چینی می‌تواند به چندین شکل متفاوت به وجود آید. در ادامه برخی از این تأثیرگذاری‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱. الهام بخش: جمله‌های زیبا می‌توانند الهام‌بخش باشند و افکار و ایده‌های جدید را در ذهن افراد به وجود آورده و آنها را به فکر و عمل تشویق کنند. برخی از جمله‌های شهیر چینی مانند “مسیر پای صد کیلومتری، با یک قدم آغاز می‌شود” الهامبخش و تشویق کننده هستند.

۲. انگیزه‌بخش: برخی از جملات زیبا ممکن است از لحاظ معنایی و مفهومی ساده باشند، اما قادرند تأثیر عمیقی روی انگیزه و انرژی افراد بگذارند. این جملات باعث می‌شوند تا افراد به هدف‌ها و آرزوهایشان برسند و تلاش بیشتری را در پیش بگیرند.

۳. آرامش‌بخش: برخی از جملات زیبا می‌توانند آرامش روحی را به افراد منتقل کنند و آنها را به آرامش و سکون دعوت کنند. این جملات می‌توانند از طریق استفاده از کلمات آرامش‌بخش، تصاویر زیبا یا مفاهیم عمیق به افراد این امکان را بدهند که استرس و نگرانی را رها کنند و در حالی که به زندگی خود توجه می‌کنند، لحظات لذت ببرند.

۴. شگفت‌انگیز: برخی از جمله‌های زیبا قدرت شگفت‌افزایی دارند و قادرند تا در ذهن افراد تصویری شگفت‌آور را به وجود آورده و احساس خارق‌العاده‌ای به آنها بدهند. این جملات ممکن است از طریق توصیف تصاویر طبیعت، اشاره به عشق و عاطفه یا توصیف تجربه‌های خاص به افراد این امکان را بدهند که لحظاتی از شگفتی و خلقت را درک کنند و شما مانند مترجم زبان چینی بشوید.

به طور کلی، جمله‌های زیبا می‌توانند به عنوان یک وسیله قدرتمند برای تأثیرگذاری بر افکار، احساسات و روح انسان‌ها به کار گرفته شوند. آنها می‌توانند انگیزشی باشند، آرامش‌بخش و شگفت‌انگیز و بتوانند به زبان چینی نیز به همین منوال عمل کنند.

جمله‌های زیبا به زبان چینی

نمونه جمله‌های زیبا به زبان چینی

همدیگر را دوست بدارید و به هم ببالید:

(爱屋及乌。(Ai wū jí wū

 

پرندگان در آسمان پرواز می‌کنند و شاخه‌های درختان با هم در زمین رشد می‌کنند، این آرزوی خوشبختی زناشویی است:

(在天愿作比翼鸟,在地愿为连理枝。 (Zài tiān yuàn zuò bǐyìniǎo, zài dì yuàn wéi liánlǐzhī

 

عاشقان در پایان همسر می‌شوند:

(有情人终成眷属。 (Yǒuqínɡrén zhōnɡ chénɡ juànshǔ

 

زیبایی در نگاه‌یک عاشق است:

(情人眼里出西施。 (Qínɡrén yǎnlǐ chū xīshī

برای ثبت نام در دوره های HSK زبان چینی یا مشاوره رایگان روی لینک زیر کلیک کنید

 

با عشق، آب هم کافی است، بدون عشق غذا هم سیر نمی‌کند:

(有情饮水饱,无情食饭饥。 (Yǒuqínɡ yínshuǐbǎo, wúqínɡ shífànjī

 

وقتی قلب کسی را گرفتار می‌کنید، هرگز از هم جدا نخواهید شد:

(愿得一心人,白首不相离。(Yuàn dé yī xīn rén, bái shǒu bù xiāng lí

 

سرنوشت افراد را به هم نزدیک می‌کند، مهم نیست چقدر از هم جدا باشند:

(有缘千里来相会 (Yǒu yuán qiān lǐ lái xiānghuì

 

گل نیت دارد، اما آب هیچ احساسی ندارد.

(落花有意,流水无情。(Luò huā yǒu yì,liúshuǐ wú qínɡ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین

نغمه هستی در گذر فصل‌ها: زمزمه نام ماه‌ های سال به زبان چینی
یادگیری زبان چینی می‌تواند یک تجربه بسیار جذاب و مفید...
نمادهای چین و تاثیر آن بر دنیا + 5 نمادها در زبان چینی
چین، با تاریخ و فرهنگ غنی خود، مهد بسیاری از...
آزمون زبان چینی MCT سطح پیشرفته
آزمون زبان چینی MCT (Mandarin Chinese Test) در سطح پیشرفته...
همه چیز درباره آزمون آزمایشی HSK
آزمون آزمایشی HSK ، یک آزمون بین‌المللی در سطح استاندارد...
آزمون BCT سطح B + اطلاعات کامل
زبان چینی یکی از پرکاربردترین زبان‌ها در جهان است و...
بلاگ
از بلاگ ما دیدن کنید
جدید ترین و بروز ترین اطلاعات
اینجا کلیک کنید
آموزش زبان چینی
بنیاد بین المللی چین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه‌ی آموزش زبان با بهره‌گیری از مدرسین کار آزموده و داشتن بیش از 600 زبان‌آموز در تهران، توانسته است رتبه نخستِ آموزش زبان چینی را به خود اختصاص دهد.
آموزش با بروز ترین متد ها
اینجا کلیک کنید
خدمات ترجمه
با بنیاد ملی چین میتوانید متون خود را یه سریع ترین شکل و با کیفیت بالا ترجمه کنید.
کیفیت و زمان
را با ما تجربه کنید
اینجا کلیک کنید