یادگیری حروف الفبا اولین گام برای یادگیری هر زبانی است؛ از همین رو در این مقاله آموزش الفبای زبان چینی را ارائه کرده‌ایم. یادگیری حروف الفبا یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان است؛ اما شما برای اینکه بتوانید علاوه بر گفتن و شنیدن، بنویسید؛ باید توانایی شناخت از حروف را داشته باشید.

آموزش الفبای زبان چینی

حروف الفبا چینی به خاطر تفاوتی که با بسیاری از زبان‌های دیگر دارند، این دیدگاه را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند که احتمالا زبان چینی بسیار پیچیده و یادگیری آن نیز سخت است.

با تاکید بر این موضوع که زبان چینی نیز همانند بسیاری از زبان‌های دنیا قابل یادگیری سریع است، و یادآوری این نکته که بیشترین سخنوران دنیا را به خود اختصاص داده است، لازم است به این نکته هم توجه داشته باشید که هیچ کاری بدون تلاش انجام نمی پذیرد.

آموزش حروف الفبا زبان چینی نیز نیاز به کمی دقت و تلاش دارد و شما در صورتی که به یادگیری زبان چینی علاقه‌مند باشید حتماً می‌توانید در مدت کوتاهی این زبان را یاد بگیرد. ما در این مقالات روش‌ها و آموزش‌های مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با راشد همراه باشید.

آموزش الفبای زبان چینی

آموزش الفبای زبان چینی

در جدول زیر می‌توانید حروف الفبا زبان چینی را در کنار معادل انگلیسی آن ببینید. همچنین می‌توانید با کمک ستون سوم این جدول با کمک علائم فونتیک زبان چینی روش تلفظ صحیح هر یک از حروف را یاد بگیرید.

 

جدول الفبای چینی

تلفظ پینین انگلیسی الفبای چینی
ēi A
B
C 西
D
E
ài fú F 艾弗
G
ài chǐ H 艾尺
ài I
jié J
kāi K
ài lè L 艾勒
ài mǎ M 艾马
ài nà N 艾娜
ó O
P
jí wú Q 吉吾
ài ér R 艾儿
ài sī S 艾丝
T
yī wú U 伊吾
wéi V
dòu bèi ěr wéi W 豆贝尔维
yī kè sī X 艾克斯
wú ài Y 吾艾
zéi dé Z 贼德

حروف چینی

زبان چینی عمدتاً به دو عنوان “نویسه‌های سنتی” و “ساده‌شده‌ی نویسه‌های سنتی” شناخته می‌شود.نویسه‌های سنتی خط اصیل زبان چینی است که از سال‌های دور برای نگارش این زبان به کار می‌رفته‌ است و اکنون در کشورهایی نظیر تایوان و ماکائو رایج است. مورد دوّم از ساده کردن خط سنّتی به دست آمده‌ است و در سنگاپور و جمهوری خلق چین رایج است.

آموزش الفبای زبان چینی

آموزش الفبای زبان چینی

تعداد نویسه‌های این زبان که در چینی به آن‌ها خَنزی (汉字) می‌گویند به طور سنّتی بالغ بر ۷۰٬۰۰۰ تا ۸۰٬۰۰۰ عدد است که البته امروزه عمده آن‌ها جز در مواردی مانند انجام مطالعات و نگارش نسخ ادبی منسوخ شده‌اند و امروزه یک چینی یا یک خارجی که می‌خواهد چینی بیاموزد، برای یادگیری کامل این زبان باید تنها حدود ۱۰٬۰۰۰ کاراکتر را بخواند و بنویسد .در حال حاضر برای نگارش اصوات زبان چینی از سیستم یادگیری مبتنی بر الفبای لاتین به نام پین این(pin yin) استفاده می‌شود.

زبان چینی چند حرف دارد؟

این سؤال ذهن خیلی از زبان آموزان و علاقه‌مندان به زبان چینی را اشغال کرده است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می‌کند به این سؤال پاسخ دهد تا زبان آموزان دید بهتری از زبان چینی به دست بیاورند.

آموزش الفبای زبان چینی

آموزش الفبای زبان چینی

اما واقعاً زبان چینی چند حرف دارد؟ جواب اصلی به این سؤال این است که زبان چینی اصلاً حروف الفبا ندارد. شاید جالب باشد بدانید که زبان چینی حروف الفبا ندارد بلکه از یک سری اشکال و کاراکترها برای نوشتن استفاده می‌کند. شاید تا اینجای کار برای بسیاری که سالشان این بود که زبان چینی چند حرف دارد؟ کمی گیج کننده به نظر بیاید ، اما بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا زبان چینی را بهتر بشناسید.

در زبان چینی از کاراکترها برای نشان دادن کلمات استفاده می‌شود ، این کاراکتر‌ها معمولا با در کنار هم قرار گرفتن نشان دهنده یک کلمه هستند. در زبان چینی حدود ۵۰۰۰۰ الی ۸۰۰۰۰ کاراکتر وجود دارد؛ اما ناراحت نباشید شما نیاز نیست تمام این کاراکتر‌ها را یاد بگیرید. برای خواندن و نوشتن یک مطلب معمولی حدودا به یادگیری ۳۰۰۰ کاراکتر نیاز دارید. از کنار هم قرار گرفتن این کاراکتر‌ها کلمات زبان چینی پدید می‌آیند.

آموزش الفبای زبان چینی

آموزش الفبای زبان چینی

در برخی از این کلمات یک کاراکتر خاص زبان چینی می‌تواند معنی کامل یک کلمه را داشته باشد. زبان چینی به دلیل گستردگی دارای چند نوع مختلف از نوشتار این کاراکتر هاست که در سیستم‌های مختلف ممکن است با هم تفاوت هایی را داشته باشند.

بسیاری به همین دلایل،  زبان چینی را زبان مشکلی می‌دانند؛ اما با گذشت زمان یادگیری این زبان برای زبان آموزان می‌تواند بسیار راحت تر شود.

منبع

rashed

isfahan-ielts

کد مطلب: 1230-1/981113-1000/م ح/ت/98