جملات و لغات چینی بازرگانی + 10 کلمه پرکاربرد

لغات چینی بازرگانی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

در این دوره، مجموعه ای از جملات و لغات چینی بازرگانی را به زبان چینی ماندارین بیاموزید. شما درک درستی از اصول اولیه در انجام تجارت چینی کسب خواهید کرد،همچنین واژگان پیشرفته‌تری را که برای زبان‌آموزان متوسطی که می‌خواهند مهارت‌های چینی تجاری خود را توسعه دهند، مرتبط باشد، پوشش خواهیم داد.

ما همچنین در مورد واژگان ضروری تجاری مانند نحوه احوالپرسی با یک نفر در دفتر، نحوه نوشتن یک ایمیل تجاری و مواردی که در جلسات کاری صحبت کنیم، بحث خواهیم کرد. این یک راه بسیار آسان برای یادگیری بیشتر چینی بازرگانی است.

تجارت چینی جامع ترین و به روزترین فرهنگ لغت تجاری از اصطلاحات و عبارات چینی است. مدخل های این فرهنگ لغت با خواندن متوالی صدها کتاب تجاری، روزنامه و مجله با حروف ساده و سنتی انتخاب شده اند.

یک فرهنگ لغت قابل دسترس و جامع چینی-انگلیسی که به طور خاص با در نظر گرفتن تجارت چینی نوشته شده است. این اطلاعات انبوه را ارائه می دهد که امروزه در دنیای تجارت چین ضروری است.

زبان تجاری چینی یک زمینه بسیار تخصصی ترجمه است که ترجمه دقیق و حرفه ای در آن بسیار مهم است. همه مترجمان شرکت ما به زبان چینی با سالها تجربه در این صنعت هستند. آنها دارای مدارک حرفه ای از مدارس معتبر هستند و همچنین دارای یک شبکه عالی در دنیای تجارت چین هستند. زبان تجاری چینی ویژگی های خاص خود را دارد و برای متخصص بودن در این زبان نیاز به تجربه کاری طولانی مدت در ترجمه اسناد مربوط به تجارت در صنایع عمومی یا خاص مانند امور مالی، خودرو و فناوری است.

ما طیف گسترده ای از خدمات، از ترجمه فنی تا عمومی تجاری را ارائه می دهیم. مترجمان چینی ما بومی چین هستند و بیش از 10 سال تجربه در زمینه ترجمه دارند. اگر می خواهید یک پیشنهاد سریع برای یک پروژه ارائه دهید، لطفا با ما تماس بگیرید.

واژگان و عبارات مفید تجاری چینی، از جمله احوالپرسی، پرسش و پاسخ، مقدمه، مذاکره و انعقاد معاملات را بیاموزید.

زبان تجاری چینی بر اساس آنچه گفته می شود، چرایی گفته شدن و زمانی که گفته می شود است. این دوره بر نحوه گفتن چیزهای مثبت در مورد خود و شرکتتان تمرکز دارد.

برای پیدا کردن دوستان بیشتر، باید چند تماس برقرار کنید. در چین، اگر می خواهید با کسی تجارت کنید، کارت نام خود را به او می دهید. به کارت نام شما “کتاب قرمز کوچک” نیز می گویند زیرا در ابتدا یک تکه کاغذ قرمز بود. برای اینکه مطمئن شوید وقتی افراد به کارت های خود نگاه می کنند اشتباهی وجود ندارد، هر دو طرف کارت باید به زبان چینی یا انگلیسی نوشته شود. اگر این یک کارت نام انگلیسی است، به احتمال زیاد محتوای آن از Pinyin (Rōmaji) استفاده خواهد کرد.

بنابراین وقتی نوبت به شبکه‌سازی می‌رسد، مهم‌ترین چیز این است که تأثیری که می‌گذارید را کنترل کنید. این را می توان از طریق کارت نام خود به دست آورد. داشتن یک کارت نام طراحی شده حرفه ای مانند داشتن “کتاب قرمز” کوچک خود است که می توانید از آن برای ارتباط با هر کسی که می خواهید استفاده کنید.

با این برنامه نحوه تجارت به زبان چینی را بیاموزید! شما یاد خواهید گرفت: چگونه یک جلسه تشکیل دهید. نحوه ترتیب دادن سفر؛ چگونه در مورد استراتژی شرکت خود در بازار بحث کنید. چگونه اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید؛ نحوه برنامه ریزی قرار ملاقات؛ نحوه انجام مصاحبه؛ نحوه پذیرش یا رد پیشنهادات تجاری؛ و بیشتر.

نحوه انجام تجارت به زبان چینی را بیاموزید. این دوره زبان تجاری موضوعاتی مانند: تنظیم ترتیبات سفر و ملاقات را پوشش می دهد. بحث در مورد استراتژی ها؛ درخواست اطلاعات؛ تنظیم قرار ملاقات؛ انجام مصاحبه علاوه بر این، این دوره همچنین از دیالوگ های چینی استفاده می کند تا به شما کمک کند آنچه را که یاد گرفته اید تمرین کنید.

زبان تجاری چینی که به (CBL) نیز شناخته می شود، مجموعه ای از زبان های چینی مدرن است که در تجارت و دولت استفاده می شود. این دستور زبان، معانی کلمات و عبارات خاص خود را دارد که در ارتباطات روزانه در چین استفاده می شود.

برای موفقیت در تجارت، باید یاد بگیرید که چگونه با همکاران و مشتریان چینی خود ارتباط موثر برقرار کنید. این کتاب با واژگان و جملات مفید برای ارتباطات روزانه، منبع جامعی را برای حرفه ای هایی که با مشاغل در چین سر و کار دارند فراهم می کند.

از مذاکره در معاملات تجاری گرفته تا بررسی چشم اندازهای فروش، برقراری ارتباط با کارمندان و مشتریان چینی ضروری است. با کمک از بنیاد چین، شما بر اصول صحبت کردن و نوشتن به زبان چینی تسلط خواهید داشت.

ما به شما اجزای سازنده زبان چینی را آموزش می دهیم و به شما کمک می کنیم تا به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

این دوره با بیش از 1300 مثال و 600 تمرین عملی برای نشان دادن استفاده صحیح از هر یک از 3500 کلمه و عبارت، منبعی جامع برای هر کسی است که علاقه مند به کسب و کار موفق در چین است.

شما همیشه در حال برقراری ارتباط هستید، بنابراین باید کارآمد اما موثر صحبت کنید. شما با صحبت در مورد زندگی شخصی و تجربه کاری خود و همچنین مسائل حرفه ای مانند خدمات، قیمت ها و زمان تحویل، به راه های غیررسمی برای برقراری ارتباط مسلط خواهید شد. همه شرکت‌کنندگان همچنین بهترین راه‌های ارتباط با همکاران را از طریق ایمیل و تلفن در هنگام بازگشت به خانه کشف خواهند کرد.

ما واژگان و عباراتی را که باید به زبان چینی بیان کنید، صیقل خواهیم داد. شما می توانید با همکاران خود از طریق ایمیل یا تلفن به زبان چینی ارتباط برقرار کنید که به شما کمک می کند تا به طور دقیق و طبیعی ارتباط برقرار کنید. در تمام این مدت، یاد خواهید گرفت که با همکاران خود در ارتباط باشید.

دانش قدرت است و شما باید به زبان چینی گفتاری و نوشتاری مسلط باشید. ما مهارت های صحبت کردن و خواندن چینی شما را بالا می بریم تا بتوانید هوشمندانه تر و کارآمدتر کار کنید. همچنین، به طیف وسیعی از موضوعات روزمره، از کسب و کار گرفته تا زندگی شخصی می پردازیم، بنابراین هرگز پیام مهمی را از دست ندهید یا در ترتیب دادن یک جلسه مهم شکست بخورید!

Cultura یک دوره آموزشی چینی تجاری است که به شما در برقراری ارتباط کمک می کند. شما ماندارین، عبارات شبکه، مذاکره و ارتباطات اداری را یاد خواهید گرفت. این به شما امکان می دهد با همکاران خود در تماس باشید.

دوره های زبان چینی Cultura توسط افراد بومی حرفه ای ایجاد شده است و به شما اطمینان می دهد که راه درست را یاد می گیرید. Cultura کلید شما برای فرصت های تجاری آسیایی است!

ما با دوره‌های آموزشی چینی ، شما را با دنیای تجارت چین در قرن بیست و یکم مرتبط می‌کنیم. دوره های Cultura برای متخصصان بین المللی با اندازه کلاس های 8 نفر یا کمتر طراحی شده است، جایی که شما در فرهنگ چینی غوطه ور خواهید شد تا اطمینان حاصل شود که ماندارین را همانطور که صحبت می شود یاد بگیرید.

Cultura کوتاه مدت چین می تواند به شما کمک کند تا از ماندارین و فرهنگ آن به طور کامل لذت ببرید. Cultura Short-Term China با همکاری معلمانی که به زبان ماندارین و انگلیسی زبان مادری مسلط هستند، هر روز رویکردی متناسب ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که سفر شما – هر کجا که در چین ممکن است شما را ببرد – سفری غنی باشد.

اگر قصد دارید در چین تجارت کنید، داشتن درک اولیه از زبان بسیار مهم است. دانستن واژگان و جملات ضروری چینی به شما کمک می کند تا به طور موثر و مطمئن با شرکای چینی خود ارتباط برقرار کنید. در اینجا، ما به برخی از مهمترین کلمات و عبارات موفقیت تجاری در چین نگاه می کنیم. بیا شروع کنیم!

برخی کلمات پرکاربرد:

سلام – Nǐ hǎo

خداحافظ – Zàijiàn

لطفا – Qǐng kéyì

متشکرم – Xièxie

متاسفم – Duìbuqǐ

بله (درست) – Zhēn

خیر (کاذب) – Búzhēn

من گوشت نمیخورم/من گیاهخوارم – Wǒ bù chī ròu / Wǒ shi sùshízhě

 

مترجمان می توانند در چند ظرفیت مختلف برای شما کار کنند. ممکن است به ترجمه انگلیسی نیاز داشته باشید، آنها را در اختیار مترجمانی قرار دهید که بر اساس آنها مطابقت دارند – به سادگی یک فرم کوتاه که نیازهای ترجمه خود را توضیح می دهد تکمیل کنید، و در یک لحظه بیشتر راه عالی دیگری برای مترجمان و کارفرمایان برای اتصال obs در سایت است. خدمات ترجمه مختصر با پست های وبلاگ هفتگی ما برای مطلع شدن از جدید شما همچنین می توانید به مشاغل خود ادامه دهید. قابل استفاده برای لینک‌هایی به زبان چینی برای جلسات یا ترجمه اسناد، یک زبان انگلیسی برای جلسه پروفایل‌ها، یا کارکنان دوزبانه برای مدیریت ارتباطات چینی-انگلیسی در دریچه‌های به‌روزرسانی شده یا در دفتر. مهم نیست که چه نیازی دارید، می‌توانید مترجم مناسبی را پیدا کنید که متناسب با موقعیت شما باشد.

 

بازدیدکنندگان سایت می توانند لیست ها را مرور کنند، یا آگهی شغلی را به صورت رایگان ارسال کنند. اگر مترجمی هستید که به دنبال کار می‌گردید، فیلترهای جستجوی آسان به شما کمک می‌کنند تا جستجوی خود را بر اساس نوع شغل، جفت زبان و سایر مشخصات محدود کنید. همچنین می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن مهارت‌ها و تجربه‌های ترجمه‌تان با کارفرماهایی که به دنبال جفت زبان شما هستند، یک نمایه ایجاد کنید. فناوری SmartProfile به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های شما را در سراسر شبکه TranslationZone همگام‌سازی می‌کند، بنابراین می‌توانید به‌سرعت همه پروفایل‌های خود را به‌طور هم‌زمان به‌روزرسانی کنید.

TranslationZone راه های مختلفی برای ارتباط با کارفرمایان ارائه می دهد. TranslationZone Job Finder به صورت هدفمند ارسال می کند

لغات چینی بازرگانی

سفر و گردشگری

بازدیدکنندگان از جمهوری خلق چین متوجه خواهند شد که این کشور دارای بیش از یک میلیارد شهروند چینی است که حتی یک کلمه انگلیسی صحبت نمی کنند. در حالی که برنامه‌های سفر و Google Translate به گردشگران کمک می‌کنند تا موانع زبانی را طی کنند، داشتن دانش اولیه زبان چینی به بازدیدکنندگان کمک می‌کند احساس راحتی بیشتری داشته باشند .

دستیابی به موفقیت در تجارت چینی مستلزم درک دقیق واژگان ضروری چینی است. مدیران تجاری باید تفاوت های ظریف ارتباطات چینی را درک کنند و بتوانند ایده های خود را با استفاده از اصطلاحات و عبارات صحیح به وضوح بیان کنند. دانستن اصطلاحات چینی مناسب هنگام شرکت در مذاکرات تجاری یا سایر فعالیت های تجاری با شرکای چینی ضروری است. علاوه بر این، درک عمیق بافت و فرهنگ چین برای اطمینان از نتایج موفقیت آمیز تجاری ضروری است. بنابراین، ضروری است که رهبران کسب و کار با ارتباطات و آداب چینی آشنا شوند تا موفقیت خود را در محیط تجاری چین تضمین کنند.

 

بنابراین برای دستیابی به جایگاهی در بازار جهانی، برای حرفه ای ها مهم است که با کلمات اصلی چینی مورد استفاده در محیط های تجاری آشنا شوند. این شامل کلمات مربوط به امور مالی، مذاکرات، بازاریابی، حقوق، منابع انسانی و سایر موضوعات مرتبط است. درک این واژگان ضروری به شرکت ها مزیت متمایز در هنگام درگیر شدن در فعالیت های تجاری بین المللی می دهد. بنابراین، برای متخصصان مهم است که اصول اولیه کلمات چینی مورد استفاده در محیط های تجاری مانند امور مالی، مذاکرات، بازاریابی، حقوق، منابع انسانی و سایر موضوعات مرتبط را درک کنند. این دانش به شرکت‌ها در هنگام مشارکت در معاملات تجاری بین‌المللی برتری می‌دهد و می‌تواند به آنها کمک کند تا جای پایی در بازار جهانی پیدا کنند.

 

دانستن عبارات صحیح برای استفاده در هنگام ملاقات با همکاران تجاری چینی، معرفی خود یا پاسخ دادن به سوالات می تواند به ایجاد اعتماد و ایجاد ارتباط کمک کند. همچنین نشان می‌دهد که برای یادگیری زبان وقت می‌گذارید، که نشانه مهمی از احترام در فرهنگ چینی است. در مرحله بعد، بسیار مهم است که برای یادگیری عبارات و آداب چینی مناسب برای محیط تجاری وقت بگذارید. این می تواند به شما کمک کند تا رابطه مثبتی با همکاران تجاری چینی خود ایجاد کنید و احترام خود را به فرهنگ آنها نشان دهید. دانستن عبارات صحیح برای استفاده می تواند به ایجاد اعتماد و ایجاد ارتباط کمک کند، بنابراین مهم است که هنگام تعامل با شرکای تجاری چینی به این تفاوت های فرهنگی توجه داشته باشید.

 

نتیجه گیری:

در پایان، هنگام انجام تجارت در چین، درک زبان و فرهنگ مهم است. انجام تحقیقات پیش از موعد به شما کمک می کند تا بهترین استفاده را از بازدید خود ببرید. دانستن واژگان و جملات ضروری چینی کلید برگزاری جلسات کاری روان و موفق است. با کمی تمرین و آمادگی، به خوبی در مسیر موفقیت در چین خواهید بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

تسلط کامل روی پین یین ها + راهنمای جامع برای زبان آموزان چینی
یادگیری زبان چینی می‌تواند یک مسیر هیجان‌انگیز باشد، اما تسلط...
آزمون BCT + اطلاعات جامع و هزینه ها
آیا در نظر دارید آزمون های زبان چینی را انجام...
0 تا 100 موفقیت در آزمون MCT
آموزش و یادگیری زبان‌های خارجی همواره اهمیت زیادی داشته و...
آزمون HSKK چیست و بر چه مهارتی تمرکز دارد؟
  آیا به تسلط بر زبان چینی توجه کرده اید؟...
آزمون YCT برای چه سطحی از زبان آموزان می باشد و چه ویژگی هایی را دارد؟
اگر به تسلط بر زبان چینی اندیشید، آزمون YCT ممکن...
بلاگ
از بلاگ ما دیدن کنید
جدید ترین و بروز ترین اطلاعات
اینجا کلیک کنید
آموزش زبان چینی
بنیاد بین المللی چین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه‌ی آموزش زبان با بهره‌گیری از مدرسین کار آزموده و داشتن بیش از 600 زبان‌آموز در تهران، توانسته است رتبه نخستِ آموزش زبان چینی را به خود اختصاص دهد.
آموزش با بروز ترین متد ها
اینجا کلیک کنید
خدمات ترجمه
با بنیاد ملی چین میتوانید متون خود را یه سریع ترین شکل و با کیفیت بالا ترجمه کنید.
کیفیت و زمان
را با ما تجربه کنید
اینجا کلیک کنید