می‌دانید حروف چینی چندتاست ؟

زبان چینی ماندارین (Mandarin) در سراسر جهان توسط بیش از یک میلیارد نفر صحبت می‌شود که این موضوع آن را به پراستفاده ترین زبان جهان تبدیل کرده است. شاید قبل از اقدام به یادگیری زبان ماندرین بخواهید بدانید حروف چینی چندتاست پس با ما همراه باشید.

حروف چینی چندتاست

زبان ماندرین الفبا ندارد و از نمادهایی که به آن‌ها کاراکترهای چینی گفته می‌شود برای رساندن منظور استفاده می‌کند. این کاراکترها در واقع نمادهایی هستند که قدیمی‌ترین سیستم نوشتاری جهان به شمار می‌آیند. در حال حاضر در زبان چینی در حدود ۱۰٫۰۰۰ نماد وجود دارد و هر ساله بر تعداد این نمادها افزوده می‌شود

زبان ماندرین یکی از ۶ زبان رسمی‌سازمان ملل به شمار می‌آید

زبان ماندرین همراه با زبان‌های اینگلیسی، فرانسوی، روسی، عربی و اسپانیایی جزو 6 زبان رسمی‌سازمتن ملل به شمار می‌روند.

کشورهایی که از این زبان استفاده می‌کنند

جدای از چین، در کشورهای تایوان،‌اندونزی و سنگاپور نیز از زبان ماندرین استفاده می‌شود. به طور واضحی بیشترین جمعیت استفاده کننده از زبان ماندرین در کشور چین سکونت دارند زیرا ماندرین زبان رسمی‌کشور چین است و این کشور نیز بیشترین جمعیت را در جهان دارد. این زبان باستانی از قرن ۱۴ میلادی زبان رسمی‌این کشور بوده است.

گرامر زبان ماندرین بسیار ساده است

همانطور که در ابتدای مقاله جواب سوالتان ( حروف چینی چندتاست ) را دادیم باید این وعده را نیزبه شما بدهم که گرامر زبان ماندرین در مقایسه با زبان‌های فرانسوی و انگیسی اصلا دشوار و پیچیده نیست. در زبان ماندرین نیازی به مشخص کردن جنسیت وجود ندارد و وجه‌های جمع و مفرد نیز تفاوتی با هم نخواهند داشت. همچنین فعل‌های آن نیازی به صرف کردن نداشته و زمان‌های فعلی بسیار دشوار نیستند.

زبان چینی

یادگیری زبان ماندارین ذهن شما را تقویت خواهد کرد - بنیاد چین

یادگیری زبان ماندارین ذهن شما را تقویت خواهد کرد

بر اساس تحقیقات انجام گرفته، افرادی که زبان چینی ماندرین یاد می‌گیرند از هر دو نیمکره ی مغز خود برای این کار استفاده می‌کنند، درست برخلاف کسانی که برای یادگیری زبان انگلیسی تنها از نیمکره ی چپ مغز خود کمک می‌گیرند. برای تشخیص تفاوت بین کلمات چینی به هر دو نیمکره ی مغز نیاز هست زیرا طرز ادا کردن کلمات با معنای متفاوت در این زبان چنان شبیه است که فرد برای تشخیص تفاوت آن‌ها به همکاری هر دو نیمکره نیاز دارد.

کلمات مربوط به‌اندازه و مقدار در زبان ماندرین بسیار پیچیده هستند

کلمات خاصی در مورد مقدار و‌اندازه در زبان چینی ماندرین وجود دارد که برای توصیف مقدار و‌اندازه ی اسم‌ها ادا می‌شوند. برای مثال اگر در این زبان بخواهید بگویید «شش بادکنک» باید از یک کلمه ی خاص به جای عدد ۶ استفاده کنید که با سیستم شمارش در زبان‌های دیگر کاملاً متفاوت است. به عبارت دیگر برای هر دسته ای از اشیاء و موجودات کلمات شمارشی جدایی وجود دارد که با هم متفاوت هستند.

 

زبان چینی ماندارین

 

در زبان چینی یک سیستم نوشتاری رومی‌نیز وجود دارد

یک سیستم نوشتاری با الفبای رومی‌نیز در زبان چینی وجود دارد که به آن «Pinyin» گفته می‌شود.این شیوه ی نوشتاری در تشخیص تلفظ صداها بسیار مفید است.

زبان ماندرین صوت‌های پیچیده ای دارد

زبان ماندرین ۴ نوع صوت دارد و به دلیل این تنوع هر کلمه ممکن است ۴ معنای متفاوت داشته باشد که بر اساس صوت ادا شده تشخیص داده می‌شوند. البته یک صوت پنجم نیز وجود دارد که به دلیل خنثی بودن اغلب به حساب نمی‌آید. در زبان ماندرین یک شعر معروف با عنوان «施氏食狮史 Shī shì shí shī shǐ» وجود دارد که به معنای «شاعر شیرخور (شیر درنده) در غار» است و ۱۲۰ کاراکتر دارد. جالب این که تمامی‌این کاراکترها تلفظی یکسان («shi» یا «شی») دارند.

چرا این زبان را ماندرین می‌نامند

شاید از خود بپرسید که چرا برای زبان چینی اسم «ماندرین» انتخاب شده است. جالب این که بسیاری از چینی‌ها نیز علت این نامگذاری را نمی‌دانند. ماندرین در زبان انگلیسی به معنای «مقام رسمی‌امپراطوری چین» است. این اسم از واژه ی «mandarim» در زبان پرتغالی گرفته شده که از واژه ی «menteri» در زبان مالایی آمده و این واژه نیز به نوبه ی خود از واژه سانسکریت «mantrin» به معنای «وزیر یا مشاور» گرفته شده است.

زبان ماندرین یکی از زبان‌هایی است که سریع ترین رشد را داشته است

مردم زیادی در سراسر جهان برای یادگیری این زبان علاقه نشان داده‌اند زیرا چین به دومین قدرت اقتصادی برتر جهان و برترین قدرت اقتصادی نیمکره ی شرقی زمین تبدیل شده است و دانستن زبان چینی به کسانی که در حوزه ی تجارت فعالیت دارند بسیار کمک خواهد کرد. از این رو بسیاری از مردم حتی از کشورهای غربی نیز به یادگیری زبان ماندرین روی آورده‌اند. در ایالات متحده نیز این زبان بعد از زبان اسپانیولی بیشترین متقاضی برای یادگیری را به خود اختصاص داده است.

منبع : rooziato.com

کد مطلب: 1230-1/981104-1000/م ح/ت/98

دیدگاهتان را بنویسید