مقدمه: مکاتبات تجاری چینی چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

چگونه دانستن مکاتبات تجاری چینی می تواند به شما در موفقیت در بازار جهانی کمک کند.

مزایای استفاده از زبان چینی برای ارتباطات تجاری خود را شناسایی کنید.

 

چگونه با استفاده از زبان چینی در نوشتن ارتباطات تجاری مهارت داشته باشیم؟

 

چه منابعی برای نوشتن ارتباطات و اسناد حرفه ای به زبان چینی در دسترس است؟

راهنمای نهایی برای نوشتن مکاتبات تجاری مؤثر به زبان چینی

 

در بازار جهانی امروز، یک شرکت می‌تواند به زبان چینی تجارت کند و با سایر نقاط جهان به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند. بسیاری از کسب و کارها به مزایای تجارت با چین به زبان چینی پی می برند. انجام این کار نسبت به رقبایی که مزایای برقراری ارتباط به زبان ماندارین را نمی شناسند، برتری دارد.

 

 

 

چه صاحب کسب و کار کوچکی باشید که به دنبال توسعه در چین هستید، یا یک شرکت جهانی با دفاتر در سراسر کشور، یک مترجم حرفه ای می تواند منبع ارزشمندی باشد. با مترجم مناسب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پیام‌ها به‌طور دقیق به زبان‌های انگلیسی و چینی منتقل می‌شوند، جلسات مشتری بدون مشکل برگزار می‌شود و اسناد تجاری با دقت به چینی ترجمه می‌شوند.

مترجمان می توانند در چند ظرفیت مختلف برای شما کار کنند. ممکن است به ترجمه انگلیسی نیاز داشته باشید، آنها را در اختیار مترجمانی قرار دهید که بر اساس آنها مطابقت دارند – به سادگی یک فرم کوتاه که نیازهای ترجمه خود را توضیح می دهد تکمیل کنید، و در یک لحظه بیشتر راه عالی دیگری برای مترجمان و کارفرمایان برای اتصال obs در سایت است. خدمات ترجمه مختصر با پست های وبلاگ هفتگی ما برای مطلع شدن از شما همچنین می توانید به مشاغل خود ادامه دهید. قابل استفاده برای لینک‌هایی به زبان چینی برای جلسات یا ترجمه اسناد، یک زبان انگلیسی برای جلسه پروفایل‌ها، یا کارکنان دوزبانه برای مدیریت ارتباطات چینی-انگلیسی در دریچه‌های به‌روزرسانی شده یا در دفتر. مهم نیست که چه نیازی دارید، می‌توانید مترجم مناسبی را پیدا کنید که متناسب با موقعیت شما باشد.

 

 

 

بازدیدکنندگان سایت می توانند لیست ها را مرور کنند، یا آگهی شغلی را به صورت رایگان ارسال کنند. اگر مترجمی هستید که به دنبال کار می‌گردید، فیلترهای جستجوی آسان به شما کمک می‌کنند تا جستجوی خود را بر اساس نوع شغل، جفت زبان و سایر مشخصات محدود کنید. همچنین می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن مهارت‌ها و تجربه‌های ترجمه‌تان با کارفرماهایی که به دنبال جفت زبان شما هستند، یک نمایه ایجاد کنید. فناوری SmartProfile به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های شما را در سراسر شبکه TranslationZone همگام‌سازی می‌کند، بنابراین می‌توانید به‌سرعت همه پروفایل‌های خود را به‌طور هم‌زمان به‌روزرسانی کنید.

 

TranslationZone راه های مختلفی برای ارتباط با کارفرمایان ارائه می دهد. TranslationZone Job Finder به صورت هدفمند ارسال می کند

 

سفر و گردشگری

بازدیدکنندگان از جمهوری خلق چین متوجه خواهند شد که این کشور دارای بیش از یک میلیارد شهروند چینی است که حتی یک کلمه انگلیسی صحبت نمی کنند. در حالی که برنامه‌های سفر و Google Translate به گردشگران کمک می‌کنند تا موانع زبانی را طی کنند، داشتن دانش اولیه زبان چینی به بازدیدکنندگان کمک می‌کند احساس راحتی بیشتری داشته باشند و بهتر از زمان خود در جاذبه‌های معروف، هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های چین لذت ببرند. یک مترجم همچنین برای اطلاع رسانی نیازهای پزشکی و ایمنی بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

قبل از شروع ماجراجویی، راهنمای سفر به چین مفید ما را که به طور کامل به زبان چینی ساده شده نوشته شده است، دانلود کنید. مترجم ما آن را از انگلیسی ترجمه خواهد کرد.

با این حال، یافتن مترجم مناسب برای نیازهای شما می تواند دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته برای پیمایش در جستجو و انتخاب بهترین نامزد برای شغل خود آورده شده است.

  1. 1. جستجوی فشرده انجام دهید.

 

هر کسب‌وکاری که در چین تجارت می‌کند می‌داند که ترجمه چقدر مهم است و مترجمانی که به زبان انگلیسی تسلط چینی دارند، تقاضای زیادی دارند. با این حال، به سادگی ارسال یک آگهی شغلی در یک وب سایت یا در روزنامه می تواند منجر به چندین نامزد با سطوح مختلف تجربه شود. برای اطمینان از اینکه بهترین نامزد را برای این شغل استخدام می کنید، جستجوی فشرده ای برای خود انجام دهید. این می تواند به معنای ایجاد شبکه با سایر مشاغلی باشد که با چین ارتباط دارند یا از سایت های استخدامی بازدید کنید که متخصصان حرفه ای هستند که تجربه ترجمه و ترجمه بین چینی و انگلیسی را دارند.

  1. 2. به دنبال تخصص باشید

در حالی که بسیاری از مترجمان ممکن است به چندین زبان تسلط داشته باشند، برخی ممکن است در زمینه های خاصی تخصص خاصی داشته باشند. برای مثال، اگر با اصطلاحات فنی تخصصی کار می کنید، باید مطمئن شوید که مترجم شما در این زمینه تجربه دارد.

چرا از مترجم استفاده کنیم؟

با افزایش تجارت جهانی، نیاز به متخصصانی که بتوانند اسناد و ارتباطات را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنند، افزایش می یابد. هنگام برخورد با مشاغل و مشتریان چینی، ارتباطات کتبی اغلب بسیار مهم است. ترجمه نادرست می‌تواند منجر به سوء تفاهم‌های پرهزینه یا ارتباطات نادرست شود که می‌تواند به شراکت یا معامله آسیب جدی وارد کند. یک مترجم حرفه ای می تواند اطمینان حاصل کند که تمام اسناد مهم با دقت و اعتبار از زبانی به زبان دیگر ترجمه شده اند.

چه کسی به مترجم نیاز دارد؟

 

بسیاری از افراد به طور منظم از مترجم استفاده می کنند. پزشکان و کادر پزشکی به مترجمانی نیاز دارند تا در ارتباط با برنامه‌های درمانی با بیماران و خانواده‌هایی که به یک زبان صحبت نمی‌کنند کمک کنند.

با توجه به اینکه کشور چین، چین، سرزمین اصلی معتقد است که بیش از 1.3 میلیارد نفر در جهان به زبان ماندارین صحبت می کنند، واضح است که زبان اصلی این است که تجارت به زبان چینی پتانسیل بسیار زیادی دارد. صاحبان مشاغل باید از فرصت ها برای بازاریابی محصولات و خدمات خود در جامعه چینی – یکی از سریع ترین گروه های در حال رشد در ایران – استفاده کنند.

 

چین با جمعیتی بیش از 1.2 میلیارد نفر، بازاری بسیار پردرآمد نیز محسوب می شود. انجام تجارت با شرکت ها و افراد چینی نیز اهمیت فزاینده ای پیدا می کند و دانش این زبان به کسب و کارهای ایرانیان کمک می کند تا به این فرصت ها دست یابند.

یادگیری زبان چینی همچنین به ایرانی ها کمک می کند تا درک خود را از فرهنگ و سنت های این کشور عمیق تر کنند. دانستن زبان و آداب و رسوم 1.6 میلیارد نفر در محیط کار و روابط شخصی بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

نحوه شروع تجارت به زبان چینی

قبل از غواصی و برقراری ارتباط به زبان چینی، اهداف خود را در نظر بگیرید و میزان تلاش خود را برای سرمایه گذاری مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال ایجاد یک رابطه یا به اشتراک گذاری اطلاعات برای مدت کوتاهی هستید، یک سرویس ترجمه انگلیسی(یا فارسی) به چینی به شما در برقراری ارتباط کمک می کند. با این حال، اگر به دنبال ایجاد یک مشارکت طولانی مدت یا برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه هستید، منطقی است که با یک مترجم با تجربه در ترجمه تجاری کار کنید.

صرف نظر از نیازهای شما، همیشه در نظر داشته باشید که محصول یا خدمات شما توسط جامعه چینی چگونه دیده می شود و در نظر گرفته خواهد شد.

مکاتبات به زبان چینی حس اصالت را ارائه می دهد و به یک شرکت یا فرد اعتبار می بخشد. این نشان دهنده احترام به گیرنده است و می تواند روابط طولانی مدت را تقویت کند. نامه های تجاری که به زبان چینی نوشته شده اند نیز اعتماد را منتقل می کنند، زیرا بسیاری از افراد و کسب و کارها هنگام انجام تجارت در خارج از کشور، نگران کلاهبرداری هستند.

 

 

 

ارائه خدمات شخصی

خدمات شخصی سازی شده برتری هایی نسبت به رقبا دارد که خدمات سفارشی ارائه نمی دهند. نامه‌های تجاری شخصی‌شده که به زبان چینی نوشته شده‌اند می‌توانند به یک شرکت در ارائه این نوع خدمات با احساس خوب کمک کنند. به عنوان مثال، اگر مشتری برای شرکتی که ریشه در چین دارد نامه می‌نویسد، اما ماندارین صحبت نمی‌کند، شرکت می‌تواند مکاتبات را به زبان مادری او برای مشتری ارسال کند.

به گفته CareerTrends، نیاز به خدمات ترجمه در حال افزایش است و مترجمان تقاضای زیادی دارند. در حالی که قبلاً شغلی فقط برای تایپیست ها در نظر گرفته می شد، نقش مترجم اکنون نیاز به دانش تخصصی – و پاداش سخاوتمندانه دارد – زیرا ترجمه چیزی بیش از کپی کردن کلمات از یک زبان به زبان دیگر است.

 

کد مطلب: 100001009901

دیدگاهتان را بنویسید