یکی از کشورهایی که به افسانه‌هایش بسیار وفادار است و آن‌ها را مایه‌ی فخر و مباهات خود می‌داند، چین است. این افسانه‌ها پر از جمله‌های زیبا به زبان چینی همراه با رمز و راز و اتفاقات شنیدنی هستند. در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی درباره این موضوع در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

قبول داشته باشید‌یا نه، افسانه‌یکی از وجوه جذاب هر کشوری است که در دنیا وجود دارد و خیلی‌ها در دنیا عاشق این هستند که به مقصد و‌یا کشوری خاص سفر کنند تا با چشم‌های خودشان آن اثرات باقی مانده از آن داستان و‌یا افسانه را به چشم ببینند و با دست لمس کنند.

هر چند که در تعریف افسانه آمده است که داستانی خیالی بوده که مردم می‌ساخته‌اند تا جذابیت‌های فرهنگی و قومی‌خود را بزرگ نمایی کنند و در نهایت آن‌ها را جاودانه کنند اما همیشه نظریه‌ای به نام افسانه‌های تطبیقی این تعریف رایج را تا حدودی رد می‌کند.

جملات پرکاربرد چینی

کلمه‌ی زیبا در زبان چینی

در زبان چینی، حرف 美 به معنی «زیبا» است. اما تقریبا همیشه با 丽 ترکیب می‌شود تا کلمه (美丽 (Měilì به معنی “beautiful” را بسازد و اشیا را توصیف کند. حرف 美 به تنهایی، به زیبایی فوق‌العاده و پایدار اشاره می‌کند، در حالی که 美丽 برای توصیف زیبایی در زندگی روزمره استفاده می‌شود.

علاوه بر 美丽، می‌توانید از (漂亮 (piào liàng هم استفاده کنید که معنی آن نزدیک به کلمه “pretty” است. این کلمه برای توصیف اشیا، افراد، مناظر و هر چیز دیگری به کار می‌رود. این دو کاراکتر به معنی (“elegant”و “bright” هستند، اما 优雅 (yōuyǎ برای بیان و توصیف زیبایی و شکوه کسی، دقیق‌تر و بهتر است.

 

نظریه افسانه‌های تطبیقی

نظریه‌ی افسانه‌های تطبیقی اینگونه بیان می‌دارد که افسانه‌ها از داستان‌هایی واقعی به وجود آمده‌اند. بر طبق این نظریه، بیشتر افسانه‌های جهان که متعلق به ملل مختلف هستند را اگر با داستان‌ها و وقایع تاریخی واقعی آن سرزمین مقایسه کنیم، ریشه‌هایی از‌یک حادثه‌ی واقعی را در آن پیدا خواهیم کرد. افسانه‌های چینی به عنوان‌یکی از پرچمداران افسانه‌های شنیدنی و جالب جهان، در صدر لیست تمامی‌داستان‌ها قرار می‌گیرند.

همه‌ی سرزمین‌های کهن جهان که هنوز هم زنده هستند و در این کره‌ی جغرافیایی جایی دارند، داستان‌ها و افسانه‌هایی در دل تاریخ خود دارند که پر است از رمز و راز‌های مختلفی که در پس داستان‌های خیالی پنهان شده‌اند.

 

تأثیرگذاری جمله‌های زیبا به زبان چینی

جمله‌های زیبا به زبان چینی چنان تاثیرگذار بوده‌اند که حتی امروزه می‌توان در فرهنگ رایج و روزانه‌ی چینی‌ها، آن‌ها را به وضوح دید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم به بررسی افسانه‌های چینی بپردازیم.

در ترجمه جمله‌های زیبا به زبان چینی با ‌یکی از دشوارترین زبان‌ها سروکار داریم. قضیه کاملا جدی است و زبان چینی امروزی چندین هزار کاراکتر برای نوشتن دارد. در اینجا مجموعه ای از جمله‌های زیبای چینی به فارسی و فارسی به چینی تهیه کردیم. این جمله شما را در شروع ترجمه چینی و‌یادگیری این زبان کمک می‌کند.‌یادگیری این جملات باعث تقویت حافظه و به‌یاد ماندن این زبان می‌شود.

 

بیو چینی

نمونه جمله‌های زیبا به زبان چینی

همدیگر را دوست بدارید و به هم ببالید:

(爱屋及乌。(Ai wū jí wū

پرندگان در آسمان پرواز می‌کنند و شاخه‌های درختان با هم در زمین رشد می‌کنند، این آرزوی خوشبختی زناشویی است:

(在天愿作比翼鸟,在地愿为连理枝。 (Zài tiān yuàn zuò bǐyìniǎo, zài dì yuàn wéi liánlǐzhī

عاشقان در پایان همسر می‌شوند:

(有情人终成眷属。 (Yǒuqínɡrén zhōnɡ chénɡ juànshǔ

زیبایی در نگاه‌یک عاشق است:

(情人眼里出西施。 (Qínɡrén yǎnlǐ chū xīshī

با عشق، آب هم کافی است، بدون عشق غذا هم سیر نمی‌کند:

(有情饮水饱,无情食饭饥。 (Yǒuqínɡ yínshuǐbǎo, wúqínɡ shífànjī

وقتی قلب کسی را گرفتار می‌کنید، هرگز از هم جدا نخواهید شد:

(愿得一心人,白首不相离。(Yuàn dé yī xīn rén, bái shǒu bù xiāng lí

سرنوشت افراد را به هم نزدیک می‌کند، مهم نیست چقدر از هم جدا باشند:

(有缘千里来相会 (Yǒu yuán qiān lǐ lái xiānghuì

گل نیت دارد، اما آب هیچ احساسی ندارد.

(落花有意,流水无情。(Luò huā yǒu yì,liúshuǐ wú qínɡ

کد مطلب: 1230-1/981028-1000/م ح/ت/98

دیدگاهتان را بنویسید