روش صحیح تشکر به زبان چینی (ماندارین / کانتونی) بیشتر به گویش چینی که صحبت می‌شود، بستگی دارد. گویش‌های زیادی وجود دارد که توسط مردم از مناطق مختلف سرزمین اصلی چین و سراسر جهان استفاده می‌شود. در اینجا چند روش برای گفتن تشکر در زبان چینی آورده شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تشکر به زبان چینی / چگونه می‌توانم به زبان چینی از شما تشکر کنم

1. تشکر به روش ماندارین در زبان چینی

بگویید xiè xie . این رایج ترین روش برای گفتن “با تشکر” به زبان چینی است، به خصوص در چینی ماندارین.

وقتی از او سؤال شد، روشی درجه یک برای گفتن ممنون در ماندارین چیست؟

گودسپد چن، یک چینی، پاسخ داد: متداول ترین روش ابراز قدردانی 谢谢 (xiè xie) است. این در هر شرایطی کار می‌کند.

تشکر کردن به زیان چینی

برای دیدن تصاویر بیشتر کلیک کنید

هنگام تعارف از nǎlǐ، nǎlǐ استفاده کنید

این عبارت تقریباً به کجا، کجا! ترجمه می‌شود.

همچنین برای تعارف ، ، سعی کنید. همانطور که با nǎlǐ، nǎlǐ، در پاسخ با بو، بو، بو راه به تعارف منحرف مودبانه است.

2. تشکر به روش کانتونی در زبان چینی

1. برای هدیه doh je بگویید

این روش استاندارد گفتن تشکر در کانتونی است.

2. برای سرویس از m goiاستفاده کنید

اگر شخصی خدمات شما را به نفع شما انجام دهد، این روش صحیح تشکر از وی در کانتونی است.

3. تشکر به روش گویش‌های اضافی در زبان چینی

1. به گویش هوی سان بگویید u de

Hoi San Chinese در Taishan، یک شهر ساحلی در استان گوانگدونگ جنوبی در چین در منطقه بزرگ تایشان صحبت می‌شود.

2. از گویش‌های Hokkien، Hakka و Teochew از gum xia استفاده کنید

این نسخه از با تشکر از شما در هر سه گویش مناسب است.

3. از do xia در گویش هاکا و به زبان چینی تایوانی استفاده کنید

این یک روش جایگزین برای گفتن تشکر از هر دو گویش است.

4 راه برای نشان دادن قدردانی از شما :

گفتن تشکر با زبان چینی به همان اندازه سلام کردن در زندگی روزمره ضروری است و در ابراز Survival چینی شما یک امر ضروری حساب می‌آید. ممکن است که شما به چین سفر‌‌کنید یا در چین قصد زندگی را دارید، به زبان چینی کلمه‌ی متشکرم کلمه اساسی وکاملاً کاربردی است که همیشه شما می‌‌توانید در هر جا از آن استفاده کنید و از آن بهره عالی ببرید.

همانطور که می‌‌دانید مودب بودن و سپاسگزار بودن در برابر مردم همیشه چیز‌های خوبی را برای شما به ارمغان می‌‌آورد، به خصوص اگر سعی کنید آن‌ها را به زبان مادری خود آن‌ها بگویید. از این کلمه استفاده کنید تا نتیجه کار را ببینید!

谢谢 ممنون یکی از اولین کلماتی است که به زبان چینی یاد گرفته اید. اما آیا می‌‌دانید عبارت‌های دیگری هم برای گفتن به زبان چینی وجود دارد؟ که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بیایید با روش‌های اساسی برای گفتن تشکر به زبان چینی را شروع کنیم. میخواهیم 3 راه دیگر که برای تشکر به زبان چینی وجود دارد را به شما معرفی کنیم.

1. به زبان چینی متشکرم:谢谢 – ممنون

بیایید از ابتدا شروع کنیم. 谢谢 xiè xie متشکرم پرکاربردترین کلمه برای تشکر از کسی که زبان چینی سخن می‌گوید است. همانطور که می‌‌بینید 谢谢 یک کلمه هجایی است. که تلفظ آن کمی هم ‌‌دشوار به نظر می‌‌رسد.

یک نکته Nincha برای گفتن آن مانند یک بومی‌‌ وجود دارد که: به یک صدا بین / s / و / sh هیجی می‌شود به این نکته پی بردید؟ عالیه، به این ترتیب است که شما باید x‌‌ را در pronounce (xiè xie) تلفظ کنید.
سعی کنید اکنون xiè xie بگویید. توجه داشته باشید که در هجای دوم لحن ساکن وجود دارد و تشکر از شما به زبان چینی عالی خواهد بود.
اگر نگاهی به هجای کلمه 1 کنید می‌‌توانید کلمه 谢谢 در Ninchanese را بیاموزید.

هنگام دریافت غذا، هدایا یا هر چیز دیگری که شما از آن تشکر می‌‌کنید، قطعاً می‌‌توانید در پاسخ آن چیزی رابگویید که در اینجا برای شما مثالی آورده شده است:

chocolate 买 了 巧克力 给 ǒ Wǒ mǎile qiǎokèlì gěi nǐ من شکلات را برای شما خریدم

谢谢 xiè xie متشکرم

تشکر کردن به چینی

برای دیدن تصاویر بیشتر کلیک کنید.

خوب است بدانید که چینی‌ها همانند برخی فرهنگ‌های دیگر همیشه از کلمات تشکر و ممنونم استفاده نمی‌‌کنند. به همین دلیل ممکن است همیشه آن‌ها را نشنیدید که از آن‌ها تشکر‌‌کنند. فکر نکنید این دلیلی است که آن‌ها بی اخلاق و بی‌ادب هستند، این مورد تقریبا به یک چیز فرهنگی تبدیل شده است.

در چین‌، مردم می‌‌توانند هنگام گفتن از شما تشکر کنند زیرا این مورد فاصله بین فرد و مخاطب مقابل را از بین می‌برد و این کاری نیست که آن‌ها بخواهند همیشه انجام بدهند، به خصوص اگریک فرد نزدیک و آشنا باشند. مردم چین فقط نمی‌‌خواهند بین یکدیگر فاصله قرار بگیرد. کوتاه کردن فاصله اجتماعی روش مؤدب بودن آن‌هاست.

duōxiè

استفاده از اضافی谢谢 :

اگر به کسی پیام می‌‌دهید و می‌‌خواهید از آن‌ها تشکر کنید، می‌‌توانید از این کلمه هم استفاده کنید.

duōxiè با تشکر بسیار زیاد‌.‌‌

بیشتر در نوشتن پیام‌ها و مکاتبات استفاده می‌‌شود. اما امروزه‌، افراد گاهی اوقات هنگام صحبت کردن نیز از آن هم استفاده می‌‌کنند. وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می‌‌کنید‌ یا با شخصی با مقامی بالاتر از خود صحبت می‌‌کنید‌، مطمئناً می‌‌خواهید هنگام تشکر از آن‌ها رسمی‌‌تر صحبت کنید.

می‌‌توانید از 谢谢 你 xiè xie nǐ استفاده کنید. از کلمه‌ی متشکرم که کمی‌‌رسمی‌‌تر هستند می‌توانید استفاده کنید اما وقتی با کسی به طور سلسله مراتبی بالاتر از خود صحبت می‌‌کنید‌، بهتر است بگویید the 您 xiè xienín به عنوان شکل رسمی ‌‌你 است.

وقتی شخصی هدیه‌ای عالی به شما پیشنهاد می‌‌دهد می‌‌توانید به آن‌ها بگویید:

你 的 礼物! Xièxie nǐ de lǐwù! از بابت هدیه‌تان ممنونم!

2. به زبان چینی از شما متشکرم: 非常 感谢 你 بسیار ممنونم

بعضی اوقات در زندگی واقعاً سپاسگزار هستید. ‌‌感谢‌‌ ‌‌gǎnxiè‌‌ ‌‌ یک فعل عالی برای استفاده برای آن زمان است. این امر بر احساسات تأثیر می‌‌گذارد‌. وقتی شخصی با شما بسیار خوب بوده است و احساس می‌‌کنید به او‌ چیزی مدیون هستید‌، می‌‌توانید با گفتن احساس تشکر خود آن را ابراز کنید:

非常感谢你 فی چانگ gǎn زی nǐ بسیار از شما سپاسگزارم‌.‌‌

با این حال مراقب باشید‌، این جمله رسمی ‌‌است‌، به عنوان مثال هنگام دریافت هدیه یا غذا از آن استفاده نکنید. در مواقعی که احساس بسیار سپاسگزاری می‌‌کنید کاملاً صرفه جویی و خودداری کنید.

خیلی ممنون از کمک شما به چینی چی میشه؟

مثلاً در اینجا می‌‌توانید از این عبارت استفاده کنید. وضعیتی را تصور کنید که شما باید در قطار مسیری را طی کنید و خیلی دیر شده است من احساس بد شما را حس می‌‌کنم و کسی که حتی نمی‌‌شناسید به شما کمک می‌‌کند.

با تماس گرفتن و یا پرداخت تاکسی برای شما تا به ایستگاه قطار برسید که مطمئن شوند خود را به موقع رسانده‌اید. این همان چیزی است که باید به آن‌ها بگویید:

非常 感谢 你 的 帮助 Fēicháng gǎnxiè nǐ de bāngzhù خیلی ممنون از کمک شما

لبخند بزرگی را روی صورت آن‌ها خواهید دید!

3. به زبان چینی از شما متشکرم: 感激 ممنون

کلمه دیگری که برای گفتن از شما متشکرم به زبان چینی این است که 感激 gǎnjī قدردانی است‌.‌‌ این ابراز قدردانی عمیق تر از 谢谢 است و شما وقتی که سپاسگزار هستید استفاده می‌‌کنید. به عنوان مثال اگر کسی در پایان کار خود به شما کمک کرده است‌، می‌‌تواند به آن‌ها بگویید:

ā 我 消沉 的 时候 你 鼓励 鼓励 了。 对此 我 我 感激 感激 ā Dāng wǒ xiāochén de shíhòu‌، nǐ gǔlìle wǒ. Duì cǐ wǒ shífēn gǎnjī. من واقعاً ممنونم که وقتی احساس نیاز داشتم، شما به من کمک کرده‌اید و باعث شده‌اید روحیه خود را بالا ببرم.

اکنون که می‌‌دانید چگونه از مردم تشکر کنید‌ و چه موقع از کسی تشکر کنید و چگونه در هر شرایطی بتوانید از شما سپاسگزاری کردند‌، به راحتی می‌‌توانید در جامعه چین غوطه ور شوید. یک مهارت اساسی برای بقا در زبان چینی!

4. سه راه برای گفتن ‌‌شما خوش آمدید‌‌

– 不客气 bù kèqì خوش آمدید‌، همانطور که می‌‌توانید حدس بزنید‌، بیشترین کاربرد را دارد. تقریباً در هر موقعیتی مناسب است.

– 不用 ú bú yòng xiè آن را ذکر نکنید‌.‌‌ چرا که به راحتی می‌‌توانید this را با این عبارت جایگزین کنید. به عنوان مثال‌، اگر به کسی چیزی را بدهید و آن‌ها جواب دهند you‌، می‌‌توانید پاسخ دهید: 不用. حتی می‌‌توانید بگویید ‌‌不用 客气‌‌ ‌‌bú

– 小事 一桩 xiǎo shì yī zhuāng این هیچ چیز نیست‌.‌‌ مراقب این یکی کلمه باشید‌، با این حال‌، به عنوان تمایل به غیر رسمی‌‌تر است. بنابراین می‌‌توانید آن را با دوستان‌، خانواده بگویید‌، اما مطمئناً پیش رئیس خود استفاده نکنید!!!!!!!!

همانطور که می‌‌بینید‌، روش‌های بسیاری برای نشان دادن خداحافظی به زبان چینی هم وجود دارد. گفتن از شما متشکرم فقط به معنای مؤدب بودن نیست‌، بلکه به منزله تناسب در جامعه است. هنگامی‌‌که شما به چهار عبارتی که در اینجا آموخته اید تسلط پیدا خواهید کرد‌، می‌‌توانید قدردانی خود را نشان دهید و می‌‌دانید که چگونه به زبان چینی متشکر باشید. مطمئناً این عبارات روزانه برای شما بسیار مفید خواهد بود!

آیا مقاله « تشکر به زبان چینی » برای شما مفید بود؟ اگر در این زمینه نظری دارید با ما به اشتراک بگذارید.

بسپاسگزاری به چینی

برای دیدن تصاویر بیشتر کلیک کنید

منابع

wikihow

ninchanese

mandarinhq

کد مطلب: 1230-1/981119-1000/م ح/ت/99

دیدگاهتان را بنویسید