زبان چینی گردشگری چیست و چه اهمیتی دارد؟

//زبان چینی گردشگری چیست و چه اهمیتی دارد؟

زبان چینی گردشگری چیست و چه اهمیتی دارد؟

اولین آژانس مسافرتی در چین در سال ۱۹۲۳ تاسیس شد، اما مفهوم زبان چینی گردشگری پس از تاسیس جمهوری خلق چین (PRC) در سال ۱۹۴۹ آغاز شد.

در ابتدا، گردشگری تنها به معنای پذیرش کار در امور خارجه بود و بعد از ۳۰ سال، سرانجام تبدیل به یک صنعت واقعی از سال ۱۹۷۸ شد، زمانی که این کشور شروع به باز کردن بازدیدکنندگان خارجی کرد، بعد از رشد مداوم از ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰، آژانس‌های تور آنلاین تا پایان قرن بیستم شروع به کار شدند و پیشرفت‌های چشمگیری در سال‌های اخیر داشتند.

فعالیت‌های مسافرتی در چین باستان – قبل از قرن بیستم

در دوران باستان، مردم برای تفریح و گردش به سفر نمی‌رفتند. مردم برای تبادل کالا و تجارت به مکان‌های مختلف سفر می‌کردند. برخی از مشهورترین مسیرهای تجاری معروف، جاده ابریشم، جاده ادویه و جاده سالت بودند. پس از آن سفر به یک سرگرمی تبدیل شد، اما قبل از قرن بیستم، سفر مختص خانواده‌های سلطنتی و طبقات بالا بود.

زبان چینی گردشگری1 - زبان چینی گردشگری چیست و چه اهمیتی دارد؟

زبان چینی گردشگری

دیوار زیبای چین

صنعت گردشگری مدرن چین از تاسیس جمهوری خلق چین در سال ۱۹۴۹ نشات‌گرفته است. این کشور به تدریج دفاتر امور خارجه را برای رسیدگی به بازدیدهای رسمی دیپلماتیک تشکیل داد. سرویس مسافرتی چین (CTS)در سال ۱۹۵۴، سرویس بین‌المللی سفر چین (CITS) در سال ۱۹۵۴ و رئیس اداره ملی گردشگری چین در سال ۱۹۶۴ برای مدیریت کار پذیرش در امور خارجه تاسیس شدند؛ با این حال، در طول سه دهه، گردشگری داخلی به طور کامل توسط دولت هدایت شد و تنها منحصر به مقامات خارجی و خارجی بود.

۱۹۷۸ – ۱۹۹۷: توسعه صنعت گردشگری واقعی – زبان چینی گردشگری

صنعت توریسم مستقل واقعی تا سال ۱۹۷۸ در چین وجود نداشت، زمانی که اصلاحات معروف و سیاست گذاری باز انجام شد. از آن زمان به بعد، تعداد لینک‌های ورودی دیگر محدود به پذیرش دیپلماتیک نشد. در همان زمان، مردم چین به طور عمده برای بازدید از بستگان خود به خارج سفر می‌کردند.

برای مقابله با تقاضای فزاینده بازار، تعداد زیادی از مجریان تور ظاهر شدند، اما در طول سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰، تعداد لینک‌های ورودی به تعداد زیادی از شرکت‌های مسافرتی دولتی و شعبه‌های آن‌ها اداره می‌شد.

اجرای قوانین مدیریت برای آژانس مسافرتی در سال ۱۹۹۶، باز هم بازار گردشگری چین را دگرگون کرد. آمار سال ۱۹۹۷ نشان داد که ۴،۹۸۶ آژانس‌های مسافرتی در سراسر کشور وجود دارد و حجم گردشگر کل سال به ۷۰۱ میلیون نفر می‌رسد.

با این حال، لازم به ذکر است که تعداد لینک‌های ورودی به چین هنوز در حالت B۲B وجود دارد و هیچ کانالی در آن زمان برای بازدیدکنندگان خارجی برای انتخاب مستقیم یک آژانس مسافرتی محلی وجود نداشت. این کار باعث روند طولانی و هزینه بالای تور چین شد.

سال ۱۹۹۷ تا۲۰۱۰ آغاز کار آژانس‌های تور آنلاین

گردشگری به تدریج به صنعت ستون اقتصاد چین تبدیل شد. تا سال ۲۰۱۰، تعداد آژانس‌های مسافرتی به ۲۲،۷۸۴ عدد رسید، درآمد سالیانه گردشگری بالغ بر ۱،۵۷۰ میلیارد لیره بود و گردشگری آنلاین در حدود ۵.۱ درصد سهم داشته‌است.

سال 2010 خدمات رزرو آنلاین با موبایل افزایش یافت

این دوره‌ای است که از توسعه سریع خدمات مسافرتی آنلاین استقبال می‌کند. بزرگ‌ترین بازارهای سفره‌ای داخلی و خارجی جهان در چین شکل گرفتند، در حالی که گردشگری داخلی نیز شاهد رشد مداوم بود. در پایان سال ۲۰۱۷، مجموع آژانس‌های مسافرتی ۲۷،۹۳۹ و هزینه کارمندان مستقیم صنعت گردشگری بیش از ۳۰ میلیون دلار بود و درآمد سالانه گردشگری کل میلیاردها دلار بود. نرخ نفوذ در بازار مسافرت به صورت آنلاین به بیش از ۱۵ درصد رسیده‌ بود و تلفن همراه بیش از نیمی از تمام بلیط‌های مسافرتی آنلاین را تشکیل می‌داد.

فن‌آوری‌های به روز مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و داده‌های بزرگ به شدت بر شیوه خدمت آژانس‌های مسافرتی و تجربه سفر آینده در چین تاثیرگذار هستند.

نحوه شناسایی تاریخچه آژانس‌های مسافرتی تور چین

با روبرو شدن با بسیاری از وب سایت‌های مجریان تور چین، شخص باید برخی نکات کلیدی را بداند تا افراد قابل‌اعتماد را شناسایی کرده و از افتادن در دام برخی از موسسات که در تاریخ‌های آن‌ها تقلب می‌شود، اجتناب کند.

راهنمای سفر به چین و استفاده از زبان چینی گردشگری

۱. در مورد گردشگری در یک وب سایت قبل از سال 1978 مطالعه کنید و یک آژانس مسافرتی واقعی را به خاطر داشته باشید.

ساده‌ترین راه خواندن یک وب سایت است، که در آن تمام اطلاعات اولیه آن گنجانده شده است. با اشاره به تاریخچه توسعه بالا گردشگری در چین، باید از یک آژانس که ادعا می‌کند قبل از سال ۱۹۷۸ سابقه داشته باشد، آگاه باشید. واقعا تقلب است! بجز امور خارجی، قبل از سال ۱۹۷۸، زمانی که این کشور تنها برای خارجی‌ها افتتاح می‌شد، تعداد لینک‌های ورودی وجود نداشت، چه برسد به برخی از این موارد حتی پیش از سال ۱۹۴۹.

۲. مجوز کسب‌وکار را بررسی کنید.

با توجه به تاریخچه ارایه‌شده در وب سایت، شما می‌توانید از متصدی تور درخواست کنید مجوز تجاری و مجوز تجاری سفر را که در آن نام کامل شرکت، شماره ثبت آن، تاریخ تاسیس، مدت‌زمان اعتبار، و حوزه کاری به وضوح در چین فهرست شده‌اند را نشان دهید.

صنعت گردشگری چین در چند دهه گذشته در حال شکوفایی بوده‌است تا به یکی از بازارهای گردشگری داخلی و خارجی جهان تبدیل شود. این یکی از سریع‌ترین صنایع در حال رشد در کشور است و منطقه رشد جدید در تلاش است رشد اقتصادی بیشتری داشته باشد.

جهش در سفر می‌تواند به عوامل متعددی از جمله اصلاحات، ظهور ثروت جدید، درآمد، تقاضا برای دیدن جهان و کاهش کنترل در محدودیت‌های سفر بستگی دارد و همه این دلایل می‌تواند چین را سومین کشور بازدید کننده در جهان کند.

تعداد کل گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۰ برابر با ۵۵.۹۸ میلیون نفر بوده‌است. درآمد حاصل از صنعت سفر چین در سال ۲۰۱۰ ۲۳۴.۸ میلیارد دلار بود. سازمان توریسم جهانی ملل متحد (UNWTO) گزارش داد که چین ۵۳ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۱۰ را در رده سوم مقصد مسافرتی جهان قرار داده‌است. علاوه بر این، حدود ۲.۱ میلیارد سفرهای داخلی، افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌است.

چین و صنعت گردشگری آن مقصد بسیار جذابی برای توریست‌ها و توریست‌ها هستند.

زبان چینی گردشگری 3 1024x576 - زبان چینی گردشگری چیست و چه اهمیتی دارد؟

زبان چینی گردشگری

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

با تبلیغات بسیاری از شرکت‌های مسافرتی آنلاین و بسته‌های سفر مناسب، سفر به چین آسان تر است و انتخاب ارجح می‌شود. سازمان توریسم جهانی ملل متحد با استناد به فرهنگ گسترده و متنوع این کشور، پیش‌بینی کرده‌است که چین به مقصد سفر پیشرو جهان تبدیل خوا