یادگیری زبان چینی برای مردم دنیا چه اهمیتی دارد؟

//یادگیری زبان چینی برای مردم دنیا چه اهمیتی دارد؟

یادگیری زبان چینی برای مردم دنیا چه اهمیتی دارد؟

یادگیری زبان چینی در این عصر از زمان در همه کشورهای جهان اهمیت زیادی دارد. چون همانطور که می‌دانید بعد از زبان انگلیسی ،زبان چینی دومین زبان پر کاربرد دنیا است.

اهمیت یادگیری زبان چینی

در جای جای دنیا، اقتصاد قدرتمند چین، اثر خود را اعمال می‌کند. همه راجب آینده اقتصادی و سلطه چین بر دنیای اقتصاد صحبت می‌کنند. و این یک واقعیت اجتناب ناپذیر است!

اما این موضوع در ایران به مراتب از کشورهای دیگر بالاتر می‌باشد. نه تنها بخاطر روابط قدرتمند ما با شرق، بلکه روابط تجاری ایران و چین بیش از ده میلیارد دلار در سال است و در حال حاضر ده‌ها پروژه‌ مختلف در زمینه پتروشیمی، کارخانه فولاد، کارخانه آلومنیوم و راه‌سازی و غیره نیز در ایران با چینی‌ها در دست انجام است و ایران با هیچ کشوری چنین سطح روابط تجاری نداشته است پس باید یادگیری زبان چینی برایمان مهم باشد.

برقراری روابط تجاری و در کنار آن روابط تکنولوژیک در چند سال اخیر ایران با چین که در آینده نیز توسعه پیدا خواهد کرد، نیازمند افرادی در داخل ایران هست که شناخت کاملی از کشوری که در حال تجارت و انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه‌ها با آن‌ها است، داشته باشند. بنابراین یادگیری زبان چینی برای ایرانیان به یک اولویت تبدیل ‌شده تا علاوه بر سهولت کاری، سود بیشتری را در رابطه با چین کسب کنند.

اهمیت یادگیری زبان چینی برای بهبود اقتصاد ایران

ضمنا دولت چین شروع به تبدیل زبان این کشور به زبان دوم دنیا کرده است.  مسئولان چینی با دادن بورسیه تحصیلی به ۴۰ هزار دانشجو از ۱۸۲ کشور جهان در سال ۲۰۱۵ که بیش از ۸۰ درصد آنها به زبان چینی درس می‌خوانند، خیز بلندی را برای رساندن زبان چینی به دومین زبان مطرح دنیا برداشته است. همچنین این کشور با تاسیس موسسه‌ای به نام کنفسیوس (Confucius) که در داخل و خارج از چین به فعالیت مشغول است، قصد گسترش زبان چینی در جهان را دارد. نزدیک به ۵۰۰ موسسه کنفسیوس در بیش از ۱۳۰ کشور دایر شده که به آموزش زبان چینی مشغول‌اند و نزدیک به ۴ میلیون نفر در دنیا در حال یادگیری زبان چینی هستند. برای  یادگیری زبان چینی می‌توانید از سایت بنیاد استفاده کنید.

 

موارد مرتبط با این مقاله

مبانی زبان چینی

افعال منفی در زبان چینی

ترجمه‌های هوشمندانه چینی برای نام‌های خارجی

نحوه نوشتن زن در زبان چینی

کلمات و عبارات مربوط به عشق در زبان چینی

22 جمله ضروری در زبان چینی

آموزش مقدماتی زبان چینی

نحوه یادگیری زبان چینی

زبان چینی چند حرف دارد؟

آموزش اعداد در زبان چینی

آیا آموزش زبان چینی سخت است؟

توسط | 2018-11-04T14:57:54+04:30 جولای 23rd, 2018|آموزش زبان چینی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه