چرا زبان چینی سخت ترین زبان دنیاست؟

//چرا زبان چینی سخت ترین زبان دنیاست؟

چرا زبان چینی سخت ترین زبان دنیاست؟

زبا چینی سخت ترین زبان دنیا به حساب می آید. درزبان چینی از کاراکترها استفاده میشود. حدود 80هزار کاراکتر وجود دارد. در واقع زبان چینی شبیه به نقاشی است که نوشتن کاراکتر از بالا به پایین میباشد. عده ای خط کشور آسیایی را شبیه به هم می دانند اما اینطور نیست باید گفت که زبان کره ای و ژاپنی دارای الفبای مشخص هستند به عنوان مثال یک کاراکتر راباحرف b نشان می دهند.

  • یک کلمه هزار تلفظ دارد

در زبان چینی هجاهی زیادی وجود دارد که بیشتر هجاها از نظر تلفظ مشترک میباشد ولی از نظر معنایی متفاوت است وباید در ادای هجاها دقت شود. مثلا هجای ma  اگر با تلفظ یکنواخت گفته شود به معنای مادر است ولی اگر کشیده تلفظ شود به معنای اسب میشود. تقریبا هر چیزی در چین معادل دارد حتی اسامی آدم را ترجمه میکنند به طور مثال اگر کسی به نام دیوید وارد ایران شود همان دیوید صدایش میکنیم ولی برای چینی ها اینطور نیست اگر کسی بخواهد مدت طولانی کنار چینی ها باشد باید اسمش را عوض کند و از اسم چینی استفاده کند.

  • خط چینی شبیه خوشنویسی است

چین از جمله کشورهای دنیاست که خط و زبان ویژه ای دارد. خصوصا هنر خوشنویسی که بسیار جالب میباشد و حروف الفبا از بالا به پایین و ترکیب های منحصر به فرد حروف در این زبان باعث جذابیت این هنر شده است. جملات نوشته شده در چین گرچه برای افراد آشنا به زبان چینی قابل درک میباشد اما از نظر هر بیننده ای جالب است.

در میان مسلمانانی که در چین زندگی میکنند هنرمندانی وجود دارند که علاوه بر فعالیت خوشنویسی زبان خود بر خوشنویسی زبان اسلامی هم تسلط دارند.

از سوی دیگر خوشنویسی رابطه خوبی با نقاشی دارد به عبارتی چینی ها بر این باورند که در خوشنویسی حالات روحی و احساسات عمییق قابل بیان است.

یادگیری هنر خوشنویسی مدت زمان زیادی طول می کشد چون شاگردان باید روی کاراکترهای چینی نوشتاری مسلط باشند. هنر خوشنویسی به عنوان یک سمبل چینی باستان میباشد.

هنر خوشنویسی زبان چینی که یک کار بسیار دشوار و در واقع هراس آور میباشد اما خوشبختانه برای یادگیری این مهارت منابع و موسسه های متنوعی وجود دارد.

توسط | 2019-01-14T17:18:28+04:30 ژانویه 14th, 2019|دانستنی های زبان چینی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه