زبان چینی کانتونی – آموزش زبان چینی کانتونی

//زبان چینی کانتونی – آموزش زبان چینی کانتونی

زبان چینی کانتونی – آموزش زبان چینی کانتونی

کانتونی (کانتُنی) نام یکی از زبان‌های چینی می‌باشد. تقریبا 55 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. در این مقاله مطالبی پیرامون زبان چینی کانتونی برایتان ارائه می‌کنیم.

تفاوت‌های زبان ماندارین با زبان چینی کانتونی

این دو زبان  از زبان‌های اصلی کشور چین می‌باشند. اگر چه زبان چینی کانتونی با زبان چینی ماندارین کلمات مشترک زیادی دارند، اما از لحاظ گرامر و لغات و تلفظ با هم تفاوت‌های زیادی دارند.

زبان چینی کانتونی بسیار غیر رسمی‌تر می‌باشد و معمولا برای نوشتن در روزنامه‌ها ، مجلات، تبلیغات و در برخی مواقع ادبیات استفاده می‌شود. مهم‌ترین تفاوت ماندارین و کانتونی را باید در نوشتار بیان کرد. در زبان ماندارین نوشتن کلمات درست همانطوری است که بیان می‌شوند، اما در زبان چینی کانتونی این ارتباط مستقیم بین گفتار و نوشتار وجود ندارد.  به همین دلیل است که نوشتار این دو زبان ممکن است تقریبا یکسان باشند. اما به یک صورت تلفظ نمی‌شوند. زبان کانتونی یکی از زبان های اصیل در دنیا می‌باشد. که در سالیان دور مردم چین برای نگارش از آن استفاده می‌کردند. زبان کانتونی قدمتش از زبان ماندرین بیشتر می‌باشد.

 زبان چینی کانتونی

در شهرهای گوانجو و ماکاو و هنگ کنک به زبان چینی کانتونی صحبت می‌کنند. در بسیاری از مدارس هنگ کنگ و گوانگجو زبان مورد استفاده برای آموزش زبان چینی کانتونی می‌باشد. اگرچه زبان چینی استاندارد برای خواندن و نوشتن به دانش آموزان ارائه می‌شود.

برخی کشورهای دیگر مانند آسیای جنوب شرقی، جزیره کریسمس، سنگاپور و نیز بخش‌هایی از کشورهای برزیل، پرو و ایالات متحده آمریکا به این زبان مکالمه می‌کنند.

آموزش  زبان کانتونی سخت می‌باشد اما غیر ممکن و محال نیست.

با استفاده از موسسه بنیاد می‌توانید ویزا بگیرید و زبان چینی و خط چینی را نیز بیاموزید.

 

موارد مرتبط با این مقاله

مبانی زبان چینی

کلمات و عبارات مربوط به عشق در زبان چینی

22 جمله ضروری در زبان چینی

آموزش مقدماتی زبان چینی

نحوه یادگیری زبان چینی

ترانه چینی کارائوکه

ترانه چینی دو ببر

ترانه چینی ماه قلب من

زبان چینی چند حرف دارد؟

آموزش اعداد در زبان چینی

یادگیری زبان چینی برای مردم دنیا چه اهمیتی دارد؟

آیا آموزش زبان چینی سخت است؟

توسط | 2018-11-04T14:56:16+04:30 آگوست 2nd, 2018|دانستنی های زبان چینی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه