زبان چینی ماندارین – آموزش زبان چینی ماندارین

/, دانستنی های زبان چینی, زبان چینی/زبان چینی ماندارین – آموزش زبان چینی ماندارین

زبان چینی ماندارین – آموزش زبان چینی ماندارین

زبان چینی ماندارین یکی از زیر مجموعه های زبان چینی است. اگر زبان چینی را یک چتر بزرگ فرض کنید که زبان های زیادی زیر آن قرار گرفته اند، می توان گفت ماندارین تنها یکی از این زبان هاست.

زبان چینی ماندارین یکی از گویش های زبان چینی است که در سراسر شمال و جنوب غربی چین صحبت می شود. زبان ماندارین، گویش مردمان پکن است و به عنوان زبان استاندارد چینی انتخاب شده است. نزدیک به یک میلیارد نفر در چین به این زبان صحبت می کنند که اغلب در شمال چین ساکن هستند. در مدارس چین، زبان ماندارین تدریس می شود.

زبان ماندارین دارای 4 تُن می باشد

در عکس زیر این 4 تن به شما نمایش داده می شود.

زبان چینی ماندارین

 

چرا مردمان پکن به خوبی به زبان چینی ماندارین صحبت می کنند؟

در قسمت بالا به این موضوع اشاره شده بود که زبان چینی ماندارین در سراسر شمال و جنوب غربی چین رواج داشته است و پکن از هزاران سال گذشته در این منطقه بوده است، که علت صحبت کردن بسیار روان مردمان پکن می باشد. در قرن 20 یک فرم استاندارد مبتنی بر گویش پکن با ترکیب عناصری از سایر گویش های ماندارین به عنوان زبان ملی انتخاب شد که زبان ساده شده چینی نام گرفت.

ماندارین نه تنها در چین بلکه در تایوان نیز به عنوان زبان رسمی شناخته شده و یکی از 4 زبان اصلی در سنگاپور است. این زبان یکی از زبان های کارآمد سازمان ملل نیز هست و رایج ترین زبان بین جوامع بین المللی چینی است.

کاراکترهای زبان چینی برای نوشتن ماندارین استفاده می شود که البته نوشتار سایر گویش ها نیز با همین کاراکترها است. علاوه بر چین، ویتنام، ژاپن، کره و برخی از زبان های آسیایی دیگر نیز برای نوشتار از این کاراکترها استفاده می کنند. در چین به این کاراکترها خنزه می گویند. در کل این کاراکتر ها به CJK در کشورهای مذکور شناخته می شوند، البته در ویتنام CJKV بسیار معروف تر می باشد.

درباره آزمون HSK بیشتر بدانید

در زبان چینی مدرن بسیاری از لغات، آوای مشابه دارند اما نوشتار آنها و معانی آنها با هم متفاوت است. گاهی یک کاراکتر طیف وسیعی از معانی مختلف دارد و با توجه به موقیعتش معنی می گیرد. گاهی چند کاراکتر متفاوت با تلفظ متفاوت معانی مشابه دارند.

خط تصویری یا pictogram در چین

خط تصویری بخش کوچکی از کاراکترهای چینی را در بر می گیرد. این کاراکترها از تصویر اشیایی که نشان دهنده آن هستند، حاصل می شود. با گذشت زمان این کاراکترها ساده و استاندارد شده اند. برای مثال کاراکتر چشم از گذشته تا کنون مراحل زیر را طی کرده است.

زبان چینی ماندارین

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

+ 37 = 45