زبان ماندارین دارای حقیقت های جالبی می باشد که با آن آشنا می شوید

/, زبان چینی, یادگیری زبان چینی/زبان ماندارین دارای حقیقت های جالبی می باشد که با آن آشنا می شوید

زبان ماندارین دارای حقیقت های جالبی می باشد که با آن آشنا می شوید

زبان ماندارین یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل به حساب می آید.

زبان ماندارین همراه با زبان های انگلیسی، فرانسوی، روسی، عربی و اسپانیایی جزو ۶ زبان رسمی سازمان ملل به شمار می آیند.

علاوه بر چین، کشورهایی مثل تایوان، اندونزی و سنگاپور نیز از زبان ماندرین استفاده می کنند. بیشترین جمعیت استفاده کننده از زبان ماندارین در کشور چین سکونت دارند زیرا ماندارین زبان رسمی کشور چین است و این کشور نیز بیشترین جمعیت را در جهان دارد. این زبان باستانی از قرن ۱۴ میلادی زبان رسمی کشور چین بوده است.

زبان چینی زبان ماندارین گرامری ساده دارد

گرامر زبان ماندارین در مقایسه با زبان های فرانسوی و انگیسی بسیار ساده است. در زبان ماندارین نیازی به مشخص کردن جنسیت وجود ندارد و وجه های جمع و مفرد نیز تفاوتی با هم نخواهند داشت. همچنین فعل های آن نیازی به صرف کردن ندارند.

زبان ماندارین الفبا ندارد و از نمادهایی که به آن ها کاراکترهای چینی گفته می شود برای رساندن منظور استفاده می کند. این کاراکترها در واقع نمادهایی هستند که قدیمی ترین سیستم نوشتاری جهان به شمار می آیند. در حال حاضر در زبان چینی در حدود ۱۰٫۰۰۰ نماد وجود دارد و هر ساله بر تعداد این نمادها افزوده می شود.ی بسیار دشوار نیستند.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته، افرادی که زبان چینی ماندرین یاد می گیرند از هر دو نیمکره ی مغز خود برای این کار استفاده می کنند، درست عکس کسانی که برای یادگیری زبان انگلیسی تنها از نیمکره ی چپ مغز خود کمک می گیرند. برای تشخیص تفاوت بین کلمات چینی به هر دو نیمکره ی مغز نیاز هست زیرا طرز ادا کردن کلمات با معنای متفاوت در این زبان چنان شبیه است که فرد برای تشخیص تفاوت آن ها به همکاری هر دو نیمکره مغز دارند.

کلمات خاصی در مورد مقدار و اندازه در زبان چینی ماندارین وجود دارد که برای توصیف مقدار و اندازه ی اسم ها ادا می شوند. برای مثال اگر در این زبان بخواهید بگویید «شش بادکنک» باید از یک کلمه ی خاص به جای عدد ۶ استفاده کنید که با سیستم شمارش در زبان های دیگر کاملاً متفاوت است. به عبارت دیگر برای هر دسته ای از اشیاء و موجودات کلمات شمارشی جدایی وجود دارد که با هم متفاوت هستند.

در زبان چینی سیستم نوشتاری رومی وجود دارد!

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه