خواندن کاراکترهای زبان چینی چگونه است؟

/, زبان چینی, یادگیری زبان چینی/خواندن کاراکترهای زبان چینی چگونه است؟

خواندن کاراکترهای زبان چینی چگونه است؟

خواندن کاراکترهای زبان چینی برای شخص آموزش ندیده می توانند مانند خطوطِ نامرتب و گیج کننده ای به نظر برسند. اما کاراکترها منطق خود را دارند، و سرنخ هایی را درباره ی تعریف و تلفظ آشکار می سازند واین امر موجب راحتی در خواندن کاراکترهای زبان چینی میکند و به محض این که شما درباره ی عناصر کاراکترها چیزهای بیش تری را بیاموزید، منطقِ پشت آن ها شروع می کند به پدیدار شدن.

حروف گرافیکی چینی

عناصر سازنده ی کاراکترهای زبان چینی، حروف گرافیکی چینی هستند. تقریباً همه ی کاراکترهای چینی حداقل از یک حروف گرافیکی چینی تشکیل شده اند.

به طور مرسوم، دیکشنری های چینی توسط حروف گرافیکی چینی طبقه بندی شده بودند، و خیلی از دیکشنری های مدرن همچنان از این روش برای پیدا کردن کاراکترها استفاده می کنند.

حروف گرافیکی چینی علاوه بر مفید بودنشان برای طبقه بندیِ کاراکترها سرنخ هایی برای معنا و تلفظ هم فراهم می کنند. این مخصوصاً وقتی کاراکترها موضوع مرتبطی دارند مفید است. برای مثال، بیش تر کاراکترهایی که با آب یا رطوبت سر و کار دارند همگی در حرف گرافیکی چینی水 (shuǐ) مشترک هستند. همچنین حرف گرافیکی چینی水 به خودیِ خود یک کاراکتر چینی است، که ترجمه اش می شود “آب”.

بعضی از حروف گرافیکی چینی بیش از یک حالت دارند. برای مثال حرف گرافیکی چینی水 (shuǐ) وقتی به عنوان قسمتی از کاراکتر دیگری استفاده شود می تواند به شکل氵 هم نوشته شود. این حرف گرافیکی چینی三点水 (sān diǎn shuǐ) نامیده می شود، که یعنی “سه قطره آب” که حرف گرافیکی چینی هم واقعاً مشابه سه قطره ی کوچک است. این حالاتِ جایگزین به ندرت مستقلانه استفاده می شوند چون آن ها به خودیِ خود به عنوان کاراکترهای چینی حساب نمی شوند. بنابراین، حروف گرافیکی چینی می توانند ابزار مفیدی برای به یاد داشتن معنای کاراکترهای چینی باشند.

کاراکترها می توانند از بیش از یک حرف گرافیکی چینی تشکیل شوند. وقتی حروف گرافیکی چینیِ گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند، از یک حرف گرافیکی به طور عادی برای اشاره به تعریفِ لغت استفاده می شود در حالی که حرف گرافیکیِ دیگر به تلفظ اشاره دارد.

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه