ترجمه های هوشمندانه چینی برای نام های خارجی

//ترجمه های هوشمندانه چینی برای نام های خارجی

ترجمه های هوشمندانه چینی برای نام های خارجی

مردمان چین زبان گسترده‌ای دارند، در این مقاله درباره ترجمه‌های هوشمندانه چینی برای شما توضیحاتی را ارائه می‌دهیم تا با این زبان بیشتر آشنا شوید. زبان چینی حروف الفبا ندارد و یادگیرش‌اش خیلی سخت می‌باشد اما چینی‌ها تحت هیچ شرایطی از اصطلاحات دیگر زبان‌ها و کشورها استفاده نمی‌کنند.

برخی ترجمه‌های هوشمندانه چینی

به طور مثال فست فودهای زیبای آمریکایی در سراسر شهرهای چین به صورت زنجیره‌ای وجود دارد اما چینی‌ها معادلش را Liánsuǒdiàn می‌دانند یعنی با خوردن و لمس کردن این غذاها احساس خوبی به شما دست می‌دهد.

این یک مثال بسیار معروف از یک نمونه ، در مورد ترجمه نام تجاری موفق کوکا کولا است.

نحوه انتخاب نام جدیدی برای محصولات خارجی در کشور چینی

کلمه رستوران پیتزا در چین یک کلمه کاملا خنده دار به حساب می‌آید .که معادل پیتزا  比萨饼  ( بی سّ بی ) در چینی می‌باشد و اصلا از کلمه آمریکایی پیتزا استفاده نمی‌کنند.

چون کشور چین در حال توسعه و پیشرفت می‌باشد زبان چینی امروزه سخت‌ترین و پر کاربردترین زبان دنیا شده است  و همه دوست دارند به آن کشور برای تحصیل یا اقامت مهاجرت کنند پس با استفاده از سایت بنیاد هم می‌توانند به راحتی مهاجرت کنند و هم می‌توانند زبان و خط چینی را بیاموزند.

کشور چین قوانین و اصول خاص خودش را دارد و تمام مردمان آن هم هیچ وقت از لغات بیگانه در حرف زدنشان استفاده نمی‌کنند چون این را خلاف اصول و مقررات می‌دانند از این رو برای هر محصول جدیدی که در کشورهای آمریکایی و اروپایی و حتی آسیای به وجود می‌آید جلسه‌ای می‌گذارند و ترجمه‌ای هوشمندانه برای آن محصول می‌سازند تا مردم به زبان و فرهنگ خودشان آن محصول را بنویسند و یا صدا بزنند.

 

موارد مرتبط با این مقاله

مبانی زبان چینی

افعال منفی در زبان چینی

نحوه نوشتن زن در زبان چینی

کلمات و عبارات مربوط به عشق در زبان چینی

22 جمله ضروری در زبان چینی

آموزش مقدماتی زبان چینی

نحوه یادگیری زبان چینی

زبان چینی چند حرف دارد؟

آموزش اعداد در زبان چینی

آیا آموزش زبان چینی سخت است؟

توسط | 2018-11-04T14:58:53+04:30 جولای 22nd, 2018|آموزش زبان چینی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه